חכמת הקבלה
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
ריאיון אישי עם יצחק אהרון
מאמרים
קטגוריות

ריאיון אישי עם יצחק אהרון

 

איש הקבלה יצחק אהרון, בראיון כנה על אודות דרך חייו שנשזרה בקבלה. ולא, הוא לא ראה את האור ולא נתקל באותות ומופתים.... ואולי בעצם כן? חוה ברק!

חוה ברק, 02/05/2016

  

בדרך כלל  אני לא מתרגשת מכל מיני סיפורים על באבות ,בובות, ושאר כאלה שעולים אליהם לרגל.

ומי שמכיר אותי,ויש כאלה שמכירים ממש טוב,יודע שאין מצב שמשהו מתרחש בסביבתי ואני לא שומעת ,יודעת ,או מופתעת ממנו. אבל תמיד יש פעם ראשונה, זהקרה לי לא מוכנה כשנתפסתי נרדמת בשמירה...מה זה נרדמתי..נחרתי. והוא , ואן דאם, השחקן הכי שווה שנחת אצלנו לאחרונה נחת אצלנו בישראל.

וכל זה לא היה מפתיע לולי הסתבר לי שבין הסיורים שלו הוא חמק לו בשקט בשקט , והגיע עד לעיר פתח תיקווה אם כל המושבות כדי לפגוש את האיש והאגדה המקובל יצחק אהרון,שמקובל עליו מאוד מאוד, וכבר שלוש שנים נמצא אתו בקשר הדוק  ,ושהוא  ואן דאם לא זז מבלי לשמוע עצה ממנו.

חשבתי רגע ויש בטח רשימה ארצית שיסלח לי הואן דאם .נו מה חשבתם ?תחזיקו ממש חזק, החל מזאביק רווח שלומד אצלו ,ולא זז מבלי לשמוע את עצתו הקבלית, ובעצם מי שנחשב לאחד היועצים המובילים והעסוקים בישראל, ויועץ הסתרים של אנשי תקשורת, פוליטיקה, בידור וספורט שלא זזים בלעדיו.

לדוגמא? הראל סקאת, , עידו תדמור, שמעון בוסקילה, אוהד חיטמן, יוסי גיספן, שלומי שבת, אייל קיציס והרשימה ארוכה.

  

ושאני אפספס? מיד לבשתי את חליפת העינויים שלי כדי לעשות קולות של;, מיידע ,פרטים, ועכשיו!!

אבל ממש לא הייתי צריכה, כי מה להגיד לכם ,חיפשתי את הצדיק עם הקמעות, שרשראות, ומכירת מזוזות.. ומצאתי רוגע שלווה ושקט באדם אחד נחמד, סימפטי ,ושקט המון שקט. ואם הוא נחשב ל ”צדיק”, או כל מה שתגידו עליו ,מבחינתי אני מיד חותמת לכם שיהיה.

צת נדנדתי, קצת לחצתי, וקצת שילבתי אצבעות..בסוף התרצה המקובל ,וישב איתי לשיחת הבהרה, כדי שאבין מיהו  ושלא אדבר חלילה לי שטויות.

 

 

 

 
 

 

 

מי אתה יצחק אהרון?

 יצחק אהרון (48) איש קבלה, כותב, חוקר, עורך את מדור הקבלה באתרים KABALAH, YNET, WALLA, MAKO משדר ברדיו ומייעץ על פי חכמת הקבלה בארץ ובחו”ל.

מזה מספר שנים כותב יצחק אהרון את הטור השבועי על “חכמת הקבלה” ברשתות המקומונים בפריסה ארצית, בהם הוא מציג את עמדתה של הקבלה בנושאים רבים ומגוונים. בראיון מיוחד משיב לי יצחק אהרון על כל שאלה, אבל תמיד אנחנו חוזרים ( בלי שאתכוון) לכיוונה של הקבלה.

את הכוח הטמון בה הוא מגדיר: “תורת הנסתר במשמעותה הרחבה, מדברת על הכרת והשגת הטבע העליון מתוך לימוד מערכת החוקים הפועלים ומשפיעים על האדם בתחומי מזלות וגורלות, כל זאת מבעד לחמשת החושים”.

אז יש לי סקופ ביד?או בעצם גם שיחה אישית עם מי שנחשב לאחד היועצים המובילים והעסוקים בישראל, ומעט  אור על חייו ופועלו של יועץ הסתרים של אנשי תקשורת, פוליטיקה, בידור וספורט שלא זזים בלעדיו.

תחילת הדרך:

כבר בגיל צעיר מאוד הוא נמשך לתורת הסוד, התמסר לחקר רזיה וכרך את חייו בחייה כבר 16 שנים. כשיצחק אהרון, ראש מרכז “חכמה” לקבלה בפתח תקווה מדבר על תורת הנסתר, הוא פולט אנרגיות ממגנטות שלא משאירות מקום לספק, האיש בהחלט יודע על מה הוא מדבר. חייכן ואדיב, משוחח בשפה רהוטה ויפה, משרה אוירה מהפנטת כאשר היושב מולו נפתח מיד. האש שבערה בעצמותיו והובילה אותו לחקור ולהעמיק בתורת הקבלה, בשליחותם של גדולי תורה, ניכרת בכל תג ותו בדיבורו. “ההתעסקות המתמדת והמעשית בחכמת הקבלה איננה חוויה מזדמנת, אלא אורח חיים ממש”. אומר האיש שלמד מפי מקובלים גדולים את החכמה.

-        לרוב העיסוק בקבלה הוא נחלתם של מבוגרים, איך איש צעיר כמוך עוסק בה?

לא פעם נשאלתי על כך בעבר. גיל הוא עניין ביולוגי ולא מרמז מאומה על מבנה נפש האדם שיכולה להיות “מבוגרת” כבר מגיל צעיר מאוד. על כך מסביר האר”י בשער הגלגולים. במבט לאחור אני זוכר שכבר מקטנות הייתי ילד בוגר מאוד עם תפיסת חיים שונה, שלא אפיינה ילדים בגילי. קראתי בשקיקה המון ספרים העוסקים בחיפוש משמעות, חלקם תורניים, נמשכתי אחר סיפורי זקנים, התבודדתי שעות בטבע והתהלכתי בתחושה שחייב להיות משהו, מעין כוח עצום ונסתר שמניע את הדברים ואנו מושפעים ממנו. ככל שהתבגרתי התעורר בי הרצון לקבל תשובות מספקות ומכאן הדרך לעולם הקבלה הייתה קצרה. שם ניגלה לי עולם אדיר של הגיון ידע וחכמה ואפשר לומר שמצאתי לי בית.

-       לרוב אנו שומעים על אנשים “שראו את האור” או נגלה להם מסר בחלום שהוביל אותם לעסוק ברוחניות. כך קרה גם לך? 

 הכניסה שלי לקבלה התרחשה מתוך מחשבה רציונלית. שהרי לא יעלה על הדעת שאין כוח שמנהל את העולם. עצם הידיעה על הימצאותו של בורא מגבילה את האדם למידת הענווה. מי שחושב אחרת עלול לעבור שיעור גדול בשפלות הרוח. לא ראיתי אור, לא שמעתי קולות ולא הופיעו מלאכים בחלומי. הרב אשלג לימד כי בחייו של האדם מתעוררת הנקודה שבלב. ואצלי, כבר מגיל צעיר התגלה הרצון ששייך לדרגה הרוחנית, מה שנקרא “הנקודה שבלב”. לפיכך לא הייתה לי ברירה ולא הייתי מסוגל לחיות חיי אמת מבלי להבין ולהיפתח אל העולם הרוחני, אל האמת האלוקית. מתוך כך צמח הייעוד שלי לעסוק בקבלה לעזור לכל אדם.

 -       האם נדרשים כוחות מאגיים מאיש העוסק בתורת הנסתר?

“ממש לא. נדרשת ממנו בקיאות רבה, פתיחות מחשבתית ומוכנות נפשית. אינני אוהב את הביטוי “יכולת על טבעית” שמייחסים לאדם. פיתוח היכולות הרוחניות מגיע בשלבים מתקדמים, היא נחלתם של יחידי סגולה והיא נרכשת לאחר שנים ארוכות. כאשר אומרים  “חכמת הנסתר”, מתכוונים לסודות עליונים הנסתרים מעיניים זרות. לדוגמה: אף פעם לא תדע להגדיר בדיוק מה מרגיש האדם העומד מולך. גבר אף פעם לא יבין ולא ידע מה מרגישה אישה ובוודאי שלא יכיר את סודות ליבה. גם זה נסתר.

 -       מי זה מקובל אמיתי בעיניך?

מקובל זה אדם, שעל ידי לימוד חכמת הקבלה, קיבל אפשרות להרגיש עולמות רוחניים. מקובל אלוקי, כמו הרב כדורי זצוק”ל שלמדתי ממנו המון ואהבתיו אהבת נפש, הוא מי שידע וזכה לשנות את סדרי הטבע ולעשות אותות ומופתים. בבחינת צדיק גוזר והקב”ה מקיים. את הרגשת הרוחניות משיג המקובל בעזרת לימוד הקבלה וכתוצאה מכך מגלה סודות עליונים שלא נראים בעין גשמית. מקובל יגדיל דעת וחכמה רוחניות וידע להבין את עולם הסיבות לכל מה שמתרחש בחיי האדם.

-       איזו חשיבות מייחסת הקבלה לשם האדם?

הקבלה גורסת כי שם האדם מהווה כלי יסודי המקשר בין העולם הגשמי לעולם הרוחני. בספר יצירה נאמר כי איכות השם, כמו גם הניקוד והצליל, הם אלה המשפיעים ישירות על המזל המלווה את האדם בשנות חייו בעולם הזה ולכן אמליץ לא לבחור, להוסיף או לשנות שם מבלי להיוועץ עם מי שאינו מוסמך לכך.

-       מה ההבדל בין נומרולוגיה לקבלה?

 בעניין זה יש להבדיל בין הנומרולוגיה המודרנית לנומרולוגיה הקבלית. הראשונה עוסקת בהמרת אותיות למספרים וצמצום תאריכי לידה באופן סכמתי בלבד, ומראה קווים כללים ותו לא. בעוד שהשיטה הקבלית עמוקה הרבה יותר ועוסקת בבחינה יסודית של הכוחות המרכזיים, הגלויים והנסתרים, השולטים בחיי הפרט. לאותיות המרכיבות את השם, לצירופן ולסדר הופעתן, השפעה עצומה על האדם. כמו כן יש לתאריך הלידה העברי השפעה גדולה ולא מבוטלת. כאמור בדיקה קבלית יסודית משרטטת באופן מדויק את מהות האדם, גורלו ומזלו. היא מעניקה המלצות ברורות ופתרונות נפלאים בתחומים כגון: זוגיות, פרנסה, קריירה והצלחה. וזאת על מנת לשפר משמעותית את איכות החיים.

-       האם יש ממש בעין הרע או שמא מדובר באמונה תפלה?

חשוב לדעת כי עין הרע אינו מושג יהודי בלבד, אלא מושג כלל אנושי, ללא כל קשר גיאוגרפי או דתי, הבא לציין את מסוגלותו הרוחנית של האדם לפגוע במבט העין ובמוצאות הפה בזולתו. פגיעת עין הרע ידועה בקבלה ומדובר בה רבות כמסוכנת מאוד. האדם הפגוע עלול להינזק מהותית בפרנסה, בעסק, בזיווג, בשלום הבית ואפילו עד כדי סכנת חיים ממש. יצחק נוקט עמדה ברורה וקובע נחרצות: מקורה של פגיעת עין הרע נובע ישירות מקנאה, המקופלת בדיבר האחרון “לא תחמוד” התובע התמודדות קשה ומורכבת עם שורשי הרוע שבטבע האנושי. מכאן שפגיעת העין חודרת לנפשו של האדם כחץ מורעל מבלי שירגיש זאת כלל. הנפגע ידע ויחוש זאת רק לאחר תוצאות שליליות וכישלונות. הציווי “ואהבת לרעך…” בא ללמד את האדם לראות את החיובי שבזולת ולרצות את טובתו, כשם שהיה רוצה לעצמו. אך לצערנו המציאות מראה הפוך מכך.

 -       אז איך נשמרים מעין הרע?

 אחד הכללים הברורים הוא “הצנע לכת”. כלומר, לא להתפאר, להתרברב, להתגאות ולפטפט יתר על המידה. אורח חיים צנוע ופשוט הוא הסוד לחיים טובים ומאוזנים. מי מאיתנו לא חווה על בשרו את תחושת הכישלון שבעניין פלוני הייתי צריך לנהוג באיפוק ולא לחשוף, לגלות ולספר את תוכניותי טרם זמנן. בל נשכח כי אנו חיים בחברה מערבית תחרותית וקפיטליסטית שהמוטו שלה הוא “החזק שורד” ולכן לא צריך לנקר עיניים כדי לא להעמיד עצמך בסכנות מיותרות. “שתיקה יפה לחכמים” בא ללמדך כי למרות הרצון לנפנף במזלך שמאיר לך פנים דע כי לשתיקה, על אף היותה פסיבית כוח עצום. כי אם תתחרט פעם אחת על השתיקה תתחרט פעמיים על הדיבור. יחד עם זאת חוכמת הקבלה מאירה את הדרך ומציעה פתרונות נפלאים לכל מי שחש תחושת כישלון או שהוא כבר נמצא בעיצומה של בעיה וזקוק לעזרה. על ידי ייעוץ והכוונה ראויים ניתן לצאת מחושך לאור גדול.

-       זה נכון לחשוב שישנה סברה כי מי שנכנס ל”קבלה” עלול לטבוע, לאבד דעתו?
הואיל וחוכמת ה”קבלה” – מציעה ומציגה בפני האדם, חוכמות אדירות העשויות מחד גיסא, להאיר את הדרך והכוון ומאידך, העלולות לזעזע ולטלטל את האדם עד כדי אובדן האיזון העצמי שלו. לכן, חשוב ללמוד במשורה ומפי אדם הבקיא ברזי הקבלה ובוודאי שלא באופן עצמאי. לצערי, ראיתי לא פעם אנשים שאיבדו דעתם וממש נפגעו נפשית מלימוד שגוי של הקבלה או מהתעסקות אסורה בקבלה מעשית.

      מי האנשים המגיעים אליך לייעוץ וכיצד הוא מתבצע?

כל אדם, מחילוני עד דתי-חרדי, המבקש ייעוץ וסיוע מהקבלה. למי מאתנו לא אבדה פעם הדרך, לא עמד בדילמה ונזקק מדי פעם ליד מכוונת ולעצה טובה וחכמה. כאן נכנסת חוכמת הסוד היהודית לתמונה. ידוע כי אין הרבה ידיעות בעולם הנקראות “חכמה”. הקבלה נקראת כך משום שהיא מאגדת בתוכה אוצרות של ידע. הייעוץ שאני מעניק לאדם  מתבסס על כתבי קבלה קדושים ולכן ההבחנות הן גבוהות ומדויקות. הייעוץ הנו אישי, מקיף ומעמיק ומתפרס על נושאים שונים כגון אהבה, זיווג, פרנסה, קריירה, בחירת שמות ועוד. יצחק מוסיף ואומר: מעלה גדולה לחיות בשמחה וחבל לחיות בעצבות, בייסורים ובמצוקה הכול ניתן לשינוי חיובי וכל רגע הוא זמן מצוין לשנות.

ואני אומרת: אם לא הייתי רואה, לא הייתי מאמינה!

 

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה