חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
עשר עצות לחיים טובים
מאמרים
קטגוריות

עשר עצות לחיים טובים

רובנו נמצאים במרוץ אחר דברים שאנו מאמינים שיהפכו אותנו למאושרים, יצחק אהרון חושב שאלו דווקא הדברים הפשוטים שעושים אותנו מאושרים, הנה 10 עצות לחיים טובים.
 
 

בעולם של קפה מהיר בבוקר, ימים רצופים באי סדר, במגבלות זמן ומרחב. אנו מוצאים את עצמנו לרוב משלמים מחיר נפשי כבד.כעסים, מתחים ,אי נחת רוח וחוסר סבלנות הם מנת חלקנו במרוץ התמידי להצלחה. בימים אלה של חופשת הקיץ , זמן לטיולים , למנוחה ולהתרגעות נעצור לרגע ונתבונן היטב סביבנו ולתוכנו כדי שנוכל להתחבר למהות הפנימית שלנו. במאמר הבא אתן לכם עשר עצות המובאות מדברי חכמים לחיים שלווים ומספקים יותר.

כל יום עלול להיות יומנו האחרון עלי אדמות ולכן כל יום הוא יום הולדת. חשבו מה הייתם רוצים לעשות ביומכם האחרון וכיצד הייתם נוהגים עם הזולת. החל מבני הבית וכלה באדם אשר אתם פוגשים בדרך. לתת לזה לחלחל ולהשפיע על ההתנהגות וההתייחסות שלנו במהלך היום. זה עשוי לשנות דפוסי חשיבה ולהעמיק את הקשר שלנו עם הזולת.

להביט בכל בוקר מעלה לשמיים ולראות את המרחב האינסופי של הרקיע ולהרגיש בר מזל שניתנה לך הזכות להיות חלק מהבריאה. חכמי הקבלה אף לימדו כי זוהי סגולה נפלאה למי שחש שמזלו מעוכב או חסום.

כשמדברים עם מישהו לא לפחד ליצור קשר עין.לחייך אליו או אליה ולדבר בטון מלטף. זה משנה מהותית את אופי השיחה. בל נשכח כי ככל שהקדמה והטכנולוגיה משתלטת על כל חלקה בחיים כך גדל לו הצורך במגע אנושי חם. לכן אל תזנחו את הדיבור הרגשי והאמיתי לטובת התקשרות אלקטרונית. לשיחה בדיבור אמיתי אין תחליף ולמען האמת אסור שיהיה. 

לשים לב לנשימה. לעצום עיניים למלא ריאותינו בקלות ולנשוף אויר באיטיות.להודות על מתנת החיים שבגופנו ככתוב "כל הנשמה תהלל יה'". זה בוודאי עשוי להפיג מתחים ולאזן את המחשבות.

זכרו כי הרדיפה התמידית אחר מותרות מרחיקה אותנו מעצמנו ומעצם טבענו. אם נחשוב עמוק ניווכח לראות כי הן לא ממש מועילות לנו . קסם החיים נמצא בדברים הפשוטים והאמיתיים באמת. כמו לגעת באדמה,לתת לרוח לנשוב על הפנים וללטף את גופנו,להקשיב לצליל המים ולהתחבר למחול החיים. דווקא הדברים הפשוטים יכולים למלא אותנו אף הרבה יותר מהחיפוש אחר המותרות שגורם לעצב ולחוסר סיפוק קבוע כי אחרי כל תאווה מסופקת נולדת תאווה חדשה התובעת מילוי. מעין מעגל קסמים שלא ניתן להשביעו וכך חוזר חלילה. דעו כי הדברים היפים והאמיתיים בחיים באים לו לאדם במתנה מבוראו- אהבה,ילדים,בריאות וחיים ואין להם תחליף או מחיר כלשהו. פרופורציות זה כל העניין... 

דברו עם הקב"ה לפחות פעם אחת ביום.אין צורך בתפילה מהספר או מהסידור. פנו אליו בשפתכם הפשוטה כאילו דיברתם עם אבא . ספרו על תחושותיכם,על הפחד,השמחה,הלבטים והצער. לדבר מכל הלב מבלי להסתיר דבר. תופתעו לגלות כי מי שיטה עצמו באמת יוכל לקבל תשובות לכל. כך יתבהרו סודות הנשמה החבויים בנו עוד משחר ילדותינו אשר חיכו לעיתוי הנכון לפרוץ ולהתגלות. קרן האור הרוחנית תזרח על מכלול הבעיות המטרידות את מנוחתנו ותחשוף את המקורות לדפוסי חשיבה והתנהגות המקבעים ומעכבים את ההתפתחות האישית. בצעדים מדודים ניסחף לתוך רגעים צלולים של מסע אינטימי לתוככי הנפש , נחקור, נתהה ונחווה אושר עילאי הבוקע מעמקי הנשמה.
לקחת יום אחד בשבוע פסק זמן ממרוץ החיים ולפנות אותו מעיסוקים ומתוכניות. להקדיש אותו לאהבה, לעונג,לפשטות למנוחה ולהעצמת קשרי משפחה. ביהדות זהו יום השבת שניתן לנו מבורא עולם, תזכורת שאפשר וצריך לחיות אחרת, בקדושה ,באינטימיות וברגיעה.

אהוב את גופך על כל חלקיו. הוא שלך בלבד! זכרו שכל אחד מאברי הגוף נחוץ, אהוב ויקר. כולם יחד משרתים אותנו ללא הפסקה וחלה עלינו החובה להתייחס אליהם בכבוד ובאהבה רק אז יחזירו לנו אהבה. ישנה אמירה הטוענת כי "הגוף שלי בוגד בי". נהפוך הוא, אנו בוגדים בו ולכן לא חיים איתו בשלום.

בכל יום לעשות מעשה אחד לפחות המיטיב עם הזולת .כל זאת מבלי לבקש או לצפות לתמורה ,זוהי המצווה הגדולה של "ואהבת לרעך כמוך"- נהג בזולתך כשם שהיית נוהג עם עצמך. ללמדך כי קיימת זיקה ברורה שבין אהבת האדם לאהבת ה' שכן כל אדם הוא חלק אלוה ממעל ומהווה את נזר הבריאה ולכן זוהי מצווה מודגשת ועיקרית בחיים היהודיים. היהדות כדת מחנכת מלמדת שכל אחד מאיתנו יחיד ומיוחד ויכול לתת מתנה לעולם. זכרו שנתינה היא קבלה.

כעס ועצבות הן מידות רעות ויש להתרחק מהן.בקבלה נאמר שמידות אלו משפיעות על הפרנסה והשפע ואף גורמות למסך של "עשן" בעיניים המסתיר לנו את הדרך בה עלינו לצעוד בשמחה. גם כאשר הקשיים גוברים והמתח עולה. הפנימו את העובדה שכל דבר שקורה בחיינו ובסביבתנו הוא לטובה.חייכו גם כשקשה! חישבו חיובי ותראו שהכול יתבהר לטובה. ככתוב : " כל החסרונות שיש לאדם הם מצד האדם עצמו, כי אור הבורא משפיע עליו תמיד אך האדם במעשיו הרעים עושה צל לעצמו כך שאין משפיע עליו אורו יתברך"
מוגש בברכה

יצחק אהרון, ראש מרכז 'חכמה'

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה