חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
עין הרע כמו אש שורפת
מאמרים

עין הרע כמו אש שורפת

עוד משחר ההיסטוריה של המין האנושי חששו בני האדם מפגיעת עין הרע. חשש זה מצא ביטוי נרחב בחיי החברה והפרט, החל מטקסים פולחניים מונותיאיסטיים, דרך עבודת אלילים וגרמי השמיים וכלה בשימוש בסממנים גשמיים כגון חפצי מיסטיקה מהטבע והחי שנועדו להרחיק אנרגיות שליליות מהאדם וסביבתו. בואו ללמוד על האש השורפת של עין הרע, ובכלל מה זה עין הרע ? איך תדעו אם נפגעתם? לקבלה הפתרונות.
 


עוד משחר המין האנושי חששו בני האדם במקומות שונים על פני הגלובוס מפגיעת עין הרע. חשש זה המושרש עמוק בלב האדם מצא ביטוי נרחב בחיי הפרט ובחיי החברה החל מטקסים פולחניים מונוטאיסטים דרך עבודת אלילים וגרמי השמיים וכלה בשימוש בסממנים גשמיים כגון חפצי מיסטיקה מן הטבע והחי שנועדו להרחיק ולסלק אנרגיות שליליות מהאדם ומסביבתו . עם התפתחות תרבויות ודתות שונות כל אחת וטעמה האמינו האנשים כי עין הרע מציינת את יכולתו הרוחנית של האדם לפגוע במבט העין ובמוצאות הפה בזולתו. 
פגיעת עין הרע ידועה בקבלה ומדובר בה רבות כמסוכנת מאד לאדם. האדם עלול להיפגע קשה בגופו ובנפשו, להיכשל בפרנסה, בעסק,בזיווג, בהריון, בנישואין ובשלום הבית והמשפחה. לעיתים עד סכנת חיים ממש. חשוב לדעת כי מקורה של פגיעת עין הרע נובע ישירות מקנאה ו/או התפעלות רבה על אדם או עניין מסוים. הקבלה מלמדת כי מרבית ממקרי המוות בעולם הם תוצאה ישירה של פגיעת עין הרע שהרי נאמר בפרקי אבות: "עין הרע ויצר הרע ושנאת הבריות מוציאים אדם מן העולם"(ב',יא') .

הקבלה מלמדת כי העיניים מייצגות את ספירת החכמה ( מדרגה עליונה בעולם הרוחני) ושמהן בוקעת אנרגיה עצומה לטוב או לרע. לפיכך הפגיעה מוגדרת כאנרגיה שלילית (המוכחת על ידי המדע המודרני - תורת הקוואנטים) שחודרת לגופו ולנפשו של האדם כחץ מורעל מבלי שירגיש זאת כלל. הנפגע ידע ויחוש זאת רק לאחר תוצאות שליליות וכישלון או חלילה המחלה. לפי החוק הפיסיקאלי של סיבה ותוצאה כל פעולה יוצרת תגובה וכך עין הרע פוגעת בשני אנשים באדם הפוגע ובנפגע. חומרי הסגולה והקמעות מן העבר,המתוארים בתורה ובכתבי קודש אשר היו ידועים בעוצמתם האדירה לסייע לאדם בשעות משבר ,ידועים כיום לצדיקים נסתרים לאנשי דת יחידים ובודדים ולאנשי קבלה הבקיאים ברזי הקבלה המעשית. שתיקה יפה לחכמים 

כל אדם אשר לו דעת, רוצה ומעוניין להצליח. אך האם המעשים, הפעולות והדרך אכן מניבים את פירות ההצלחה?
שאלות מורכבות מעין אלו הן המפתח לשערי ההצלחה ושביעות הרצון. ראשית על האדם למדוד את יכולותיו מבלי להתבונן באדם אחר ולהשוותו אליו, לדעת להקשיב לקול הפנימי המנחה אותנו, אור הנשמה, שלעיתים, עומד בניגוד גמור לחשיבה הרציונאלית המושפעת מהסביבה החיצונית שפעמים רבות מתעתעת בנו.מי מאיתנו לא חווה את תחושת הכישלון הצורב והמייסר שבצידו ההבנה שבעניין פלוני הייתי צריך לנהוג כך או אחרת?. אם נבדוק היטב את כישלונותינו נראה שפעמים רבות הם נבעו מתוך שיתוף אדם אחר שביקשנו עצתו ו/או סיפרנו על רצוננו לפרוץ ולהצליח. עליך לדעת כי כל אדם רוצה את טובתו קודם ולפני טובתך, מכאן שאין שמחתו שלמה. "שתיקה יפה לחכמים"- בא ללמדך כי קודם כל עליך להפנים את העובדה שלשתיקה כוח אדיר היות שהיא אינה מספקת את יצר הסקרנות אשר לזולת שעלול לפגוע בנו. לעיתים במזיד (אדם עם נפש רעה) ולעיתים בתום לב(אדם טוב אך בשל חסר כלשהו שקיים אצלו עלול להקרין ולהשפיע עלינו). פן נוסף בעניין זה אשר גורם לאי נוחות מובנת מתאר סוטואציה מסוכנת מאוד שבה אדם עלול להיפגע מהותית דווקא מהקרובים לו ביותר (משפחה,דודים,חברים,שכנים וכדומה).
אם לא די בכך דע כי אפילו אם מסוגלת לפגוע בבנה במבט עיניה ובמוצאות פיה (חז"ל). במשך אלפי שנים נהגו בני האדם בכל התרבויות השונות להישמר מכוחה ההרסני של עין הרע שנאמר עליה כי קשה היא ממאה מכות צרורות. 

לאחר פניות רבות שנערמו על שולחני מצד קוראים נבוכים השואלים כיצד ניתן, בדרך קלה יחסית ,לדעת האם האדם פגוע בעין הרע ומהו מקור הפגיעה ולאחר שנחשפתי אל הבילבול וחוסר הידע השוררים בתחום זה בקרב מטפלים רוחניים ואנשי מיסטיקה למיניהם, גמלה בליבי החלטה להגיש לכם דרך קלה ופשוטה לבחינת עניין זה. אני מדגיש כי אין להסתמך על הבדיקה הזו באופן מוחלט,היא ראשונית בלבד וכי כל הנאמר להלן נותן טעימה קטנה מחוכמת הקבלה ואינו מחליף בשום אופן בדיקה יסודית ומעמיקה. 

אדם המבקש לדעת האם הוא פגוע בעין הרע או בכישוף ישים בראש מיטתו כוס שמן למשך לילה שלם. בבוקר השכם יקום לא יביא דבר מאכל או שתיה לפיו ולא ידבר עם אף אדם. יטול את ידיו לסירוגין 3 פעמים. אח"כ יקרא את פרק ל"א בתהילים 3 פעמים וישפוך את השמן לתוך חצי כוס מים. אם השמן צף ( כפי שמתחייב לפי החוק הפיזיקאלי) אזי הכל תקין, אך באם השמן זולג לתחתית הכוס ושוקע או אז הדבר מרמז על פגיעה רוחנית דבר המחייב התייחסות רצינית ללא כל שהות . כאשר אדם רוצה לדעת ממה נפגע יש לחשב תחילה את שמו ,את שם אימו ואת התאריך העברי בחודש שבו הבדיקה נעשית .
לדוגמא משה בן רחל ,הערך המספרי של משה הינו 12,ערכה המספרי של רחל 13 ונניח כי התאריך בחודש הוא א' (1). מכאן סיכום הספרות :26 ובצמצום לחד סיפרתי 2+6 = 8. 

להלן התשובות 

1 אדם זה נפגע מכוח עין הרע משונאים וקנאים.

2 אדם זה נפגע מכישוף שהוטמן במאכל ובמשתה.

3 אדם זה נפגע מכוח טומאה שלא יזכה לראות הצלחה בחייו.

4 אדם זה נפגע בנפשו "מרוח רעה" ויהיה מבולבל,עצבני וחסר שקט. 

5 אדם זה נפגע נפגע מכוח הסיטרא אחרא.

6 אדם זה נפגע מן השמיים. עליו לפשפש במעשיו ולדון עצמו.

7 אדם זה נפגע מכוח הנקרא "לילית החטאה". עליו לבחון ולתקן במה חטא ופגם.

8 אדם זה נפגע ממעשה שטן בשעת ערב.

9 אדם זה נפגע מאוהביו וממשפחתו- קנאה וצרות עין.


בחיי המיקצועיים אני נתקל פעמים רבות באנשים שאתרע מזלם ונפגעו מעין הרע שתוצאותיה לא איחרו לבוא- קשיים בפרנסה, כשלון בזיווג , בעיות בשלום הבית, תאונות וכו'. הקבלה מציעה מגוון דרכי טיפול בדוקים ומוכחים לאדם שחש בכישלון המתקרב או שהוא כבר בעיצומה של בעיה והוא זקוק לעזרה. היא מאירה את הדרך,נותנת את הפתרונות המעשיים המוצלחים ביותר ובאה להאיר עינינו על הדרך שעלינו לצעוד בה כדי להצליח תמיד. בזוגיות, בפרנסה ובכלל.

מוגש בברכה
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה".
 

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה