חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
סוד הצליל בשם הפרטי
מאמרים

סוד הצליל בשם הפרטי

על פי הקבלה האותיות המרכיבות את שם האדם מחברות בין העולם הגשמי והעולם הרוחני. העוצמה הטמונה בשם הפרטי מתקבלת מכמה מסלולים היונקים ממוקדי כוח שונים.לפיכך חשוב לדעת כי לסימני הניקוד (סוד הצליל) וההטעמה (מלעיל ומלרע) קיימים משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם.בואו ללמוד על סימני הניקוד והשפעתם על האדם.
 על פי הקבלה האותיות המרכיבות את שם האדם מחברות בין העולם הגשמי והעולם הרוחני. העוצמה הטמונה בשם הפרטי מתקבלת מכמה מסלולים היונקים ממוקדי כוח שונים. אותה עוצמה גולמית מקורה בשילוב ובצירוף האותיות לכדי צליל זיהוי ברור הנקרא שם האדם, אשר מקבל ביטוי ותוקף מעשי באמצעות אופן הכתיבה, ההגיה ,הצליל והתדר בו הוא נקרא.
לפיכך חשוב לדעת כי לסימני הניקוד (סוד הצליל) וההטעמה (מלעיל ומלרע) קיימים משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם.

האותיות א , מ , ש - הן אמות היסוד, דהיינו שלושה יסודות –אויר, מים, אש. אותיות מעצימות עם " מנוע רוחני" אדיר. לפיכך מי שבשמו מופיעה אות אחת או יותר ( לדוגמה: שאול, משה, אהרון) יהיה לאדם השואף תדיר לגדולה ולעשייה מרובה. הוא לא ינוח וישקוט עד אשר ישיג מטרותיו. חסר שקט נפשי ועלול להימצא בתושת תיסכולים, פחדים וחוסר סיפוק. באם אחת האותיות ניצבת בראש השם האדם יהיה גלוי לב ויאמר את כל אשר על ליבו.

מי שמופיעים בשמו שני חיריקים (לדוגמא: נילי, גילי) יהיה אדם חומרי וארצי מאוד. היציבות הכלכלית והמעמד חשובים לו מאוד וידאג כדי לבסס את מעמדו. בעל נטייה למצבי רוח קוטביים. מחד עשוי להיות רך ונעים ומאידך עלול להיות תוקפני וחסר סבלנות עד כדי נטייה להיסטריה. רואה את התמונה הכללית עם קושי לרדת לפרטים העמוקים. בטחון עצמי טעון שיפור עם היתכנות להערכה עצמית נמוכה. בעל תאווה מינית מפותחת ורגישות עדינה ומיוחדת. טואטלי מאוד בתחושותיו וייתמסר בצורה עיוורת אחר מושא אהבתו, אפילו אם הדבר עלול לגרום לו לסבל .

לרוב, השמות המסתיימים באות ת' (לדוגמא: סיגלית , שרית ): עלולים להצביע על תקיעות וחסימה בענייני זיווג ופרנסה. מחד גיסא האדם עלול להימצא בתחושת כבדות עם הסתכלות תמידית אל העבר ופחות לעתיד. מאידך כל סיום הוא התחלה חדשה ולכן האות ת' עשויה להיות בעלת השפעה חיובית , תלוי בשם האם. יש לשים לב לדרכי נשימה ועיכול, לחולשה גופנית ולנטייה לחולי בקלות יחסית.

מי שבשמו מופיעה ב' רפה (לדוגמא: אביב, חביב, אבי ) יתאפיין בבלבולים, קושי בקבלת החלטות ובצורך עז לחום ולרגש. אינו מגובש בחוסנו הנפשי בשל חסכים רגשיים.

כל אדם שבסיום שמו נמצאת האות ן' (לדוגמא : אלון, שרון) יהי בעל כושר עמידות אישית נהדרת . אדם עם עוצמה נפשית הבוקעת במיוחד בשעות קשות ולכן ייחלץ ממצבים קשים שאחרים ייתקשו לעמוד בהם. 

מי שהאות נ' מופיעה בשמו , ללא קשר לסדר הופעתה בתבנית, יהיה במצב דואלי כלומר: אהוב על הזולת או מושא לקנאה בשל אישיות כובשת.

אדם שבשמו מופיעה המילה גל ( סיגל, גלית, גליה) בתחילת התבנית יהיה חסר מנוחה ושקט נפשי עם היתכנות למצבי רוח הפכפכים. לעומת זאת יוכל להתגבר על מיכשולים ולנווט את עגלת חייו בהצלחה יתרה. מי ששמו מסתיים במילה גל יהיה אדם סוער ומלא תהפוכות המתקשה להחזיק בדעה אחת יציבה.

מי ששמו מתחיל באות ס' ( סמי, סיון, סמדר) יתאפיין בקשיים ובעיכובים בפרנסה ובזיווג. האות ס' מבטאת מחד את כוח השמירה ששבריאה. צורתה כחומה סגורה המגנה ושומרת את פנימיותה. מאידך עלולה לגרום לסיבוכים,לקשיים ולחסימות קשות בכוח המזל. 

מי ששמו מסתיים באות ס' ( עמוס, אליס) עלול לרוב להימצא בתחושת תקיעות הגורמת לתיסכולים ולחוסר סיפוק. היא יחוש כי "משהו" בלתי מוסבר רציונאלית עומד בינו ובין יכולתו להצליח וכי הוא אינו מממש את הפוטנציאל החבוי בעמקי נפשו.

אותיות אהו"י מהוות צינורות שפע רוחני גבוהה מאוד ולכן לא מומלץ לקרוא לאדם בשם הבנוי מכל האותיות הללו. משום הסכנה שהוא עלול לקרוס תחת העוצמה המשודרת בהן .

מי שבשמו מופיעה המילה "אור" לדוגמה: (אורה, אורי, אור , אורית) עלול להימצא במצב של קושי ניכר בזיווג ( שלום בית) או חוסר בזיווג מתאים. המילה "אור" מתאימה לחלק קטן מאוד מהאוכלוסיה ( אלה שמבנה נפשם יציב חסון) הואיל והיא מושכת שפע רוחני עצום ורב העלול להיות מעמסה כבדה על כתפי האדם דבר העלול להקרין באופן שלילי על כוח המזל.

מוגש בברכה
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה".

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה