חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
סוד הניקוד בשם
מאמרים

סוד הניקוד בשם

רוב האנשים אינם יודעים כלל כי לסימני הניקוד (סוד הצליל) וההטעמה (מלעיל ומלרע) קיימים משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם. לכן חלה חובה לדעת כי סימני הניקוד אינם באים לחינם ומהווים עולם שלם של ידע. על הניקוד בשם האדם במאמר שלפניכם.
 


על דעת חכמת הקבלה האותיות המרכיבות את שם האדם מחברות בין העולם הגשמי והעולם הרוחני. העוצמה הטמונה בשם הפרטי מתקבלת מכמה מסלולים היונקים ממוקדי כוח שונים. אותה עוצמה גולמית מקורה בשילוב ובצירוף האותיות לכדי צליל זיהוי ברור הנקרא שם האדם, אשר מקבל ביטוי ותוקף מעשי באמצעות אופן הכתיבה, ההגייה ,הצליל והתדר בו הוא נקרא. רוב האנשים אינם יודעים כלל כי לסימני הניקוד (סוד הצליל) וההטעמה (מלעיל ומלרע) קיימים משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם. לכן חלה חובה לדעת כי סימני הניקוד אינם באים לחינם ומהווים עולם שלם של ידע שמעטים מאוד נחשפים אליו. לכן גמלה בליבי ההחלטה לקבץ במאמר זה את סימני הניקוד הפותחים את שם האדם ולהעניק לכם מעט תובנות אודות ההשפעות והמשמעויות המאפיינות את הניקוד, לטוב או לרע. יובן למעיין כי כל האמור הינו על " קצה המזלג" ונועד להאיר את עיניכם במעט. מי שמבקש לבחור לעצמו או לילדיו שם איכותי חייב להתחשב בסוד הצליל, הוא הניקוד. דעו כי הניקוד בשמו של האדם נותן חוזק לשמו לטוב או לשלילה והוא המניע את השם. אציין כי אין להתייחס לאמור להלן באופן אבסולוטי הואיל ויש לחקור את כלל סימני הניקוד והצליל בתיבת שם האדם ולכל היותר מדובר בתמצית בסיסית וראשונית בלבד. 

חיריק 

שייך ספירת הנצח. מי ששמו פותח בניקוד זה יהיה בעל אבחנה דקה מאוד עם יכולת ללמוד דברים באופן מהיר ויעיל. אדם יציב אוהב את הנאות החיים , חומריות וכסף ומעמד, קשור מאוד לחברה ,זוכה להערכה רבה ואוהב חיי חברה. לעומת זאת יהיה אדם שמרצה את האחרים , גם כאשר הוא זה בא על חשבון הכבוד האישי שלו. קיימת בו נטייה לאנוכיות, אדם עצבני וכעוס ועלול להיות לא אמין.

קמץ 

ספירת כתר. "וקמץ הכהן הגדול ... " קרי, סגר הכהן את היד . ספירת הכתר סגורה ואינה מושגת לבני האדם. לכן גם צורת הקמץ כמשפך השופך את אורו כלפי מטה מהעולם הרוחני לגשמי. מי ששמו פותח בניקוד זה יהיה אדם בעל אישיות חזקה, בעל חוסן נפשי ויציבות. מאוזן, בעל חשיבה בריאה ומעשית, רואה את הנולד. לעומת זאת עלול להיות חסר גמישות , מופנם, סודי וסולידי וימעט לחשוף את רגשותיו. יתכנו בעיות בזוגיות בשל הקושי לבטא את עצמו והקיבעון שלו עלול להיות לו לרועץ. 

פתח 

ספירת חכמה. יש פתיחה לשערי החוכמה והיא מושגת וזורמת בקו אחד ישיר לכיוון ספירת הבינה. מכאן שיש העברה של שפע החוכמה אל התבונה. אדם פתוח , מילולי, בעל תקשורת טובה עם הזולת עם כושר קליטה נהדר. סולד משיגרה ואוהב תנועה. מפטפט ודבר המון עם יכולת שכנוע. לעומת זאת יהיה רכלן ולא שומר סוד. עלול להיפגע מעין הרע באופן חמור ומומלץ לו לברור היטב את חבריו ולא למהר לתת אמון. 

צרי 

ספירת בינה. מלשון צורה וציור – "ה' צור עולמים". ספירה זו מקבלת לתוכה את שפע החוכמה ומתרגמת אותה להבנה. מי ששמו מתחיל בניקוד זה ידע לרדת לפרטים, דקדקן וריאלי, מעשי ופרקטי. בעל יכולת הישרדות גבוהה ולא נכנע בקלות. בריאותו על פי רוב טובה ואינו נוטה לחולי. לעומת זאת יהיה אדם שאוהב לקחת בלי לתת, אגואיסט, בעל צרות עין, תמיד מסתכל על הדשא של השכן.

סגול 

ספירת חסד. חסד ניקוד סגול. אנרגיה של סגולה ושל אהבה בשפע. אדם שנותן מעצמו לאחרים ללא ציפייה לתמורה, איש חסד אמיתי עם טוב לב ורגישות בלתי רגילים. איש שיחה ומושך המון תשומת לב. מרתק שקשוב לשמוע בעיות של אחרים ותמיד ימצא פתרון ועצה טובה. לעומת זאת עלול להיות תקיף ועקשן, יכול להראות מוזר בחברה או שיעשה דברים כדי למשוך תשומת לב.

שווא

ספירת גבורה. מאפיין את מושג הנתינה והקבלה , מי ששמו פותח בניקוד זה יהיה רגיש מאוד עם נטייה להיפגע בקלות גם אם לא הייתה כל כוונה לפגוע בו. אדם עמוק ונוטה להרהר בעומקם של דברים. אינו יודע לקבל ביקורת וראה בה דבר מאיים. תלותי וחסר ביטחון

חולם 

ספירת תפארת. מי ששמו פותח בניקוד זה יהיה טוב לב , בעל אינטואיציה גבוהה , יכולה להיות טוב לב , בעל חוש הומור, תיאטרלי ודרמטי בו זמנית. במבט ראשון מרשים מאוד ואהוב על הכלל. לעומת זאת עלול להיות לא מאוזן ומבולבל (הפרעות קשב) הרואה את המציאות באור אחר, תלוש, מרחף ותמים. 

קובוץ 

ספירת הוד. קיבוץ של כול הנקודות. ניקוד זה מסמל את יציבותו של האדם. נקי , אסתטי , בעל זיכרון טוב, זוכר דברים מהעבר, נוסטלגיה וקשר חזק לדמות האם. לעומת זאת עלול להיות פסימי ונוטר טינה. קמצן, חשדן ויתכנו מאוד בעיות בזוגיות. 

שורוק 

ספירת יסוד. ספירת היסוד נקראת על יוסף הצדיק. אדם חיובי, בעל שמחת חיים , אינטליגנטי מאוד, מאוזן,חיובי ובעל תקשורת טובה. איש ביצוע נפלא שיודע להוציא רעיונות לפועל. לעומת זאת עלול להתעצבן ולכעוס בקלות, עם מצבי רוח משתנים. קולני, חשדן בבן/בת הזוג ומביע חוסר אמון בשל חוסר הביטחון שקיים בנפשו. 

מוגש בברכה,
יצחק אהרון, ראש מרכז חכמה.

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה