חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
מזלות וכספים
מאמרים

מזלות וכספים

במאמר הבא אציג בפניכם כיצד מתייחסים בני כל המזלות לכסף,לקניין רוחני וגשמי, ערכים ומקצועות. נבחן את המזלות באופן שיציג עד כמה הממון והרכוש חשובים ועד כמה הם מהווים משקל, כפי שמנתחת אותם תורת נסתר. אציין כי אין לראות בנאמר יעוץ מעמיק ועובדות מוחלטות. על מנת להרחיב את היריעה יש לפנות לאיש קבלה מומחה.
 מאז ימי בראשית חיפש האדם את מקומו ומטרת קיומו בעולם.שאלת מה צופן לי העתיד מהדהדת במוחו של כל בר דעת והכמיהה לכך נתגשמה בשמים.שם מצא האדם את הסדר והחוקיות לקיום. במאמר הבא אציג בפניכם כיצד מתייחסים בני כל המזלות לכסף,לקניין רוחני וגשמי, ערכים ומקצועות. נבחן את המזלות באופן שיציג עד כמה הממון והרכוש חשובים ועד כמה הם מהווים משקל, כפי שמנתחת אותם תורת נסתר. אציין כי אין לראות בנאמר יעוץ מעמיק ועובדות מוחלטות. על מנת להרחיב את היריעה יש לפנות לאיש קבלה מומחה.

מזל טלה
טלה מתייחס לרכוש ולכל מה שייך לו כתחנת ביניים והוא יהיה מוכן להחליף ולסחור בכל. הוא "משתמש וזורק", ולכן קל לו להיפטר מדברים. עבורו לקנות זה חוויה אך יחד עם זאת הוא מאבד עניין חיש מהרה. הוא בעל העזה וחוש הרפתקנות ולכן הוא טוב לעבודה עצמאית שחייבת להיות מגוונת. הוא נקשר לדברים באופן אינטנסיבי ואימפולסיבי ובאותה עוצמה יזנח אותם. יש לו דחף בלתי נלאה לשנות, לפתח כישורים חדשים ולרכוש מיומנויות שונות. כך גם היחס שלו לכסף. הוא ירצה להרוויח מהר ובגדול מבלי להתאמץ יתר על המידה, לעשות "מכה בבת אחת" ולכן לא יהסס מלקיחת סיכונים גדולים.לעומת זאת הוא יהיה גם בזבזן גדול ואם חשקה נפשו במשהו דבר לא יעמוד בדרכו מלהשיגו. עבודה שיש בה שגרה שוחקת אינה רלוונטית בעבורו ובתור שכיר,אם בכלל, הוא ישאף תדיר להתקדמות ולפריצה קדימה. לכן לא פלא שהוא יחליף עבודות בתדירות גבוהה. כסף ומעמד הולכים אצלו יד ביד ומי שמעריך אותו יצטרך להוכיח ולשלם בעבור כך. לפיכך, עדיף לו להיות עצמאי או לאחוז במשרה שבה הוא יוכל להביע את כישוריו הייחודיים. בשל היותו יזם בעל ראש גדול הוא יביא איתו רעיונות מזהירים להשקעות, לפרויקטים ולהגדלת נכסים. בשל התלהבותו והחיות שבו הוא ידביק את כולם בהתלהבות שבו וינסה לסחוף אחריו את כולם, סוג של "החלילן מהמלין".כאמור, הוא חי במתח גבוה ויאהב את העיסוק סביב כסף, את ההימור וכל מה שנקשר בכך. בעבורו זה "סם החיים" עד כי הוא עלול "לנדב" את עצמו לעשות שימוש בכסף של אחרים. אם יפסיד כספו הוא יקום על רגליו במהרה כי הוא דבר לא יעמוד בדרכו להשיג את מה שאיבד. עליו לשמור צעדיו ולמדוד היטב את תוכניותיו כי לא כל הנוצץ זהב. מומלץ לפתח מחשבה עתידית ולטווח הרחוק ולא לראות רק את המציאות העכשווית.

מזל שור
בן מזל שור יתאפיינו בחוש אסתטי רב ולעיתים אף קיימת בהם נטייה רבה לאומנות. הוא מאוד רכושני ושומר על השייך לו באדיקות ואף יקפיד לטפח אותו. תחושת היציבות הכלכלית חשובה לו ביותר וככזה הוא חייב לחוש "שיש לו משהו בחיים": שהגיע לדירה, שטיפח ושיפץ אותה, שקנה רהיטים נאים וכדומה. יחסו לכסף יהיה שקול ורציני ביותר. הוא יקפיד לחסוך, יהיה מאופק ומחושב,יתרחק מהוצאות מיותרות וידאג להשקיע בדברים רציניים כמו נדל"ן,מגורים,ריהוט וכיוב' . בשל נטייתו לשמירה על מצבו הכספי הוא חרד משינויים קיצוניים ויהיה מוכן לעשות פשרות העלולות לתבוע ממנו מחיר נפשי ולו רק בכדי לשמור על מקום עבודה בכל מחיר. הוא אף ישקיע בתוכניות חיסכון ארוכות טווח ויביע סלידה מהשקעות שאינן בטוחות כמו בורסה. פעמים רבות הוא ברמת חרדות מאוד גבוהה מבחינה כלכלית, ולכן הדרך הטובה ביותר עבורו לשרוד זה עבודה והכנסה קבועים. ישקיע המון בילדיו: לימודים, קורסים. כי לשיטתו צריך שיהיה להם מקצוע ומקום מגורים משלהם. בני מזל שור עלולים ליפול לחומריות רבה דווקא בשל ראייתם את נושא הכסף מרכזי בחיים. הם ייבחנו את הוצאתם הכספית ולא יתעצלו להשוות מחירים ולנסות להוזיל עלויות. מומלץ להם להיזהר שלא להיסחף לחומריות יתרה ולזכור שכסף הוא אמצעי בלבד ולא מטרתה המשיגה אושר. 

מזל תאומים
בני מזל תאומים הינם סקרנים ביותר. מתאווים לחופש מחשבתי ויצירתי הכולל לימודים והרחבת הדעת. הם אינם רכושנים וחומריים כלל ועיקר וכפועל יוצא וינהגו בכספם בקלות ראש. הם אינם ישקיעו כספים על רכוש או מותרות יקרות ויעדיפו להשקיע באפיקים מועלים כגון לימודים,ספרים,סדנאות וכדומה. הם אינם מוכנים להקריב עצמם למען כסף ולכן שעמום במקום העבודה יגרור אחריו שיגרה חונקת מבחינתם. הם היו רוצים שכסף יהיה מנת חלקם מבלי לנהל אותו ומבלי לטרוח להשיגו מפני שהם אינם אנשי כספים מטבעם. מומלץ להם להקדיש תשומת לב רבה יותר לניהול עניינם הכלכלי. לא להתעצל לבחון הטבות ולהשוות מחירים ובוודאי לבצע מעקב אחר הוצאות, לא לדחות תשלומים, בדיקת הוראות קבע וסידור ניירת. 

מזל סרטן
בני מזל סרטן ידועים ברגישותם הרבה ולכן לא פלא שאת כספם ישקיעו בקרובים להם. משפחה,חברים וילדים. משך השנים הם שיכללו את היכולות הרגשיות לכדי אומנות ולפיכך יהיו בעלי זיכרון מופלא לתחושות, אירועים וחוויות. בעוד אחרים זוכרים דברים במילים בני מזל סרטן יטיבו לזכור את העבר בתחושות ובאמוציות. לכן קיים בהם ערך רגשי רב לחפצים ישנים ויתקשו להחליפם בחדשים. יעדיפו מקור פרנסה בטוח ועבודה יציבה על פני עבודה שיש בה שינויים. יחד עם זאת הם חייבים ערך רגשי בעבודה וישאפו למקום עבודה שיש בו אווירה משפחתית וחמה שבה הם יתנו את הלב והנשמה. אישה נשואה בת מזל סרטן תפתח תלות רגשית בבעלה ותהיה אם מסורה מאוד לילדיה. כנראה אף תעדיף את קריירת האימהות על פני קריירה משל עצמה. בשל רגישותם הרבה ונתינתם הבלתי מתפשרת לקרובים להם הם עלולים להסתבך כספית עם בני משפחה. ישקיעו את כספם בראייה לעתיד: בית, לימודים לילדים וחסכונות. אף ידעו להעריך את המאמצים שהשקיעו בדרך להשגת ממונם. 

מזל אריה
בני מזל אריה ידועים בראוותנותם ובאהבתם למנעמי החיים. יחסם לכסף יהיה דואלי, מחד יחסכו ומאידך יוציאו כסף על דברים יקרי ערך. יחפשו את המותגים היקרים ויחצינו את עצמם כראוי למזל מלכותי שכזה. בעבודה ישאף לעמדה ניהולית ולמנהיגות. באם מדובר בעצמאי אזי יתגאה בממונו ובמעמד שהשיג בעמל. כאמור, הם יבזבזו כספים על מנת להאדיר את שמם ולהעצים את נוכחותם אך יחד עם זאת יסייעו ברוחב לב לאחרים. כשם שלאריה בטבע מראה מלכותי כך בני המזל ישקיעו כסף ומאמץ בטיפוח החיצוניות. בראש ובראשונה בביגוד,איפור,ניתוחים פלסטיים,ספורט וכדומה. בעוד מזל שור משקיע ברכוש מזל אריה משקיע בעצמו. גם החלק הנפשי לא יוצא נפסד ולפיכך לא יחסכו על בילויים,נסיעות,חופשות וחוגים. כאמור, הכסף מהווה אמצעי חשוב מאוד לבני מזל אריה כאמצעי למקור חיים והנאות. אך הם אינם ששים לעבודה קשה ולא ישקיעו מאמץ רב. הם היו רוצים , בצדק רב, לעבוד פחות ולהרוויח יותר. מומלץ להם לפתח עבודה בעלת גוון ייחודי שיתקיימו בה קווים בולטים של אסתטיקה,יופי,עיצוב וטיפוח. 

מזל בתולה
בני מזל בתולה יהיו בעלי יכולות טכניות מובהקות. קיימת בהם משיכה למדעים מדויקים ויהיו שקדנים,חרוצים מאוד, ביקורתיים ומאופקים. מדובר על אנשים מעשיים וענייניים מאוד.כך גם יחסם לכסף ולרכוש. הם לא ימהרו להיפטר מהר מחפצים וינסו לתקן כל מה שניתן. שמרנים,אינם פזרנים בממונם ומחושבים ביותר, ולכן קיימת בהם נטייה לחסכנות רבה. יעילים ביותר בהתנהלותם הכלכלית ויאספו פרוטה לפרוטה כי לשיטתם כסף גדול מתחיל בכסף קטן. בשביל כסף הם מוכנים לעשות הכול ויסלדו מבטלה. הם יעבדו בכל עבודה וישאפו למקום עבודה יציב. מקריבים מעצמם למען הזולת ויעשו המון על מנת להביא תועלת לאחרים. כסף בעבורם אינו מהוה מטרה אלא אמצעי לאיכות חיים. 

מזל מאזניים
בני מזל מאזנים יפגינו הגינות,תחושת צדק,שוויוניות, מוסר וערכים. כסף ורכוש אינם חשובים להם כלל ועיקר,חברויות וקשרי משפחה עדיפים בעיניהם. לכן ישאפו למלא ולספק את רצונם של אחרים, יחסכו מעצמם וישקיעו את כל ממונם ביקיריהם. יחסם לכסף אינו נובע מתוך רדיפת ממון אלא מהפחד והחרדה שמא לא יהיה להם .קיים בהם פחד עצום מן העתיד לבוא וימצא בדאגה מתמדת על מקורות הפרנסה בגיל הפרישה. יש להם חוסר נוחות לגבי תלותיות יתר בממונם של אחרים כמו בן התלוי בהוריו או אישה בבעלה. לפיכך יעדיפו להימצא בצד ובמקרה של אישה תעדיף להרוויח פחות מבעלה שמא לא יתעוררו בה רגשות אשם. כל זאת כאמור בתחילת הדברים כי בני מזל זה יהיו רגישים ביותר לזולת. הם עלולים להיות חסרי תועלת כלכלית, אינם בעלי מעוף, הססנים מאוד בכל הנוגע לשמירה על כספם ויחפשו חיזוקים לכל מהלך כספי אותו הם רוצים לבצע. באם יהיה עצמאי יתגלה בו הקושי לנהל את כלכלת העסק ויעדיף שותף , גם אם אינו שמח עם כך. לא יוציאו כספים על עצמם וישקיעו במשפחה הקרובה. בעבודה יתביישו מלנקוט עמדה אסרטיבית, כמו בקשה להעלאה בשכר ועלומת זאת יתקשו לסרב לבקשת הלוואה מהם. בכל מצב של פירוק שותפויות בעסק או בזוגיות(גירושין) ימנעו ממחלוקות וממריבות ויהיו ותרנים בממונם. עליהם ללמוד לעמוד על המגיע להם ולא לוותר יתר על המידה.

מזל עקרב
בני מזל עקרב יהיו רכושניים, אובססיביים, קנאים ומניפולטיביים בכל הקשור לכספים. עלולים לראות באנשים "רכוש" השייך להם, וככאלה ילחמו עד חורמה על כל שקל ולא מוכנים לוותר על כספים אשר מגיעים להם. כל זאת מתוך אגו ועקרונות. הממון מקנה להם תחושת מילוי ואושר וכל מי שיעמוד בדרכם ויאיים על ממונם ייתפס מיד כאויב שיש לנטרל.לכן אין זה פלא שיהיה להם קשה ביותר במשפטי גירושין, בפירוק שותפויות וענייני ירושות. יחסם לכסף יהיה רגשי עמוק וכנראה כל מה שהשיגו במרוצת חייהם התרחש במאבקים ובדרכים קשות. לכן ידעו להעריך את כספם ולא יבזבזו אותו בקלות ראש. יעשו הכול על מנת לשרוד כלכלית ואם מדובר בעצמאי אזי יעשה כל שבכוחו לא לסגור את העסק.יחד עם זאת ידעו לתפקד היטב במצבי לחץ. ישקיעו את כספם בתבונה. בלימודים גבוהים,רוחניות, טיפולים נפשיים ופסיכולוגיים. ידעו לחסוך לעת צרה ולא יהססו להשקיע בקרובים אליהם. עלולים להיות זהירים וחשדנים בכל מה שקשור לכסף. לא מאמינים בהבטחות של אנשים, כולם מראש רוצים לסדר אותם, ולכן יגלו זהירות יתרה. לא יוותרו בקלות על מקום עבודה ולא ימהרו לעשות שינויים, רק אם באו מים עד נפש, אבל אם מועלים באמון שלהם,זה בבחינת ייהרג ואל יעבור. 

מזל קשת
איש העולם הגדול, בעל חוש צדק, משתוקק להתנסויות חדשות ולמקומות רחוקים. מאוד לא רכושני. קונה דברים, אך ליבו הרחב מנדב אותם לאחרים. חי בתחושה שהכול שלו ומצד שני שום דבר לא שייך לו. לכן יעדיף לתרום את רכושו באם זה יגרום שמחה וסיפוק לחברה. סולד מהשעבוד לכסף הואיל וזה מלחיץ אותו ומטריד את מנוחתו. קל ראש בנושא כספים ולא יודע להעריך כראוי את הוצאותיו. לכן גרעון כלכלי והתנהלות כספית לא מבוקרת עלעולה להיות חלק מחייו. בנוסף הוא עלול להיות מהמר, ומחפש כספים שבאים בקלות. עבודה קשה אינה חלק מחייו, לפיכך יחליף מקומות עבודה בתדירות גבוהה יחסית ויחפש מקורות פרנסה זמינים כמו:הורים,משפחה,בן זוג וכו'. כמו כן יתקשה בעבודה עצמאית במשרה מלאה משום חוסר מסוגלותו להתנהלות כלכלית. לכן מומלץ לו לעסוק בעבודה המאפשרת לו להיות שכיר ובזמנו הפנוי עצמאי. כך הוא יחוש חופש פעולה ומרחב תמרון כרצוי. קשת הוא אדם פתוח ובעל מעוף מחשבתי שלא עושה עניין מכסף, ולחלוטין לא חומרי, אם ישים לב יותר ליכולתו ומשאביו, ויהיה יותר זהיר יוכל לחיות חיים מלאי סיפוק כי דרישותיו החומריות אינן גדולות.

מזל גדי
אדם סמכותי שזוכה להערכה בגיל מבוגר מפאת חכמתו וניסיון חייו. מתייחס בכבוד לרכוש ולממון שצבר ורואה בהם פירות של עמל קשה וארוך. אינו מחבב מתנות ויעדיף להשיג את מטרותיו בעצמו. דואג לימים בגיל מאוחר ולכן ישקיע בחסכונות ,ביטוחים וקרנות לו ולמשפחתו. מחושב ביותר ולא ימהר להוציא כספים על הנאות השעה. אחראי מאוד ויודע לעבוד קשה. לא יזדרז להחליף מקום עבודה גם אם לא יתקדם בו. מאמין בלימודים ובקריירה ומוכן לסמוך על עצמו בלבד. עדיף בעבורו להיות שכיר על פני עצמאי ובלבד שמשרתו תהיה בכירה וניהולית הכוללת נגיעה לכספים. יחסו לכסף עלול להיות אובססיבי. חסכן ומוחשב ולכן יעדיף לקנות בתשלומים. נזקק לאתגרים כלכליים ובגאוותו לא יודה בכישלונותיו. חייב להתגמש מחשבתית בכל נושא הכספים. ולא לראותם מנקודת מבט של כובד וקשיים.

מזל דלי
איש שיחה מרתק, מעניין ומלא הפתעות. חייב חידושים וגיוון. כך גם יהיה יחסו לכסף. עבורו כסף זו מילת מפתח בסיוע לזולת מתוך ראיית מצוקתם. מאוד לא רכושני, יעדיף להיות חופשי ומשוחרר ולא ייתן דעתו על רכוש, כמו דירה או נכסים. פורץ דרך ובעל מחשבה מקורית. לכן יהיה מוכן להשקיע כסף ומשאבים בפיתוח רעיונות חדשים ובפטנטים. בעל חוסן נפשי עצום המאמין בעצמו ובצדקת דרכו. כך שלא יחשוב פעמיים לעזוב מקום עבודה שאין בו עניין. איש עסקים מובהק היודע לעבוד באופן עצמאי וכשצריך גם בצוות. רואה בשיתוף משאבים ובהתאגדות קבוצתית כוח כלכלי רב. לפיכך יבטא רעיונות כלכליים-חברתיים מקוריים. כאמור, כסף אינו מטרה בעינו כפועל יוצא הוא עלול למצוא עצמו בחסר ממוני רב לאחר שנים של עבודה קשה או עבודה התנדבותית. המוטו שלו הוא "כשם שאני מעניק לעולם כך העולם יעניק לי בחזרה".גישתו לכסף מאוד ייחודית, בלתי אנוכית ולעיתים אף מנותקת מהמציאות. אם ידע לחשב את צעדיו הכלכליים יוכל לצאת נשכר.

מזל דגים
איש הרוח והמיסטיקה. יודע להסתפק במועט ומאידך יהיה שמח בחלקו. הוא לא חומרי בעליל ונפשו מתאווה לחיי רוח של נתינה לזולת. בן מזל דגים וכסף מהווים ניגוד מוחלט. בעיניהם כסף זה משרת את הגוף והחומר ולא את הנפש. לפיכך יזלזל בכסף ולא יהיה מחושב. יתרה מכך אין לו כל בעיה לתת לאחרים אך עליו להישמר שמא ינצלו אותו בשל כך. טבעו הפשרני עלול להיות בעוכריו כך שהוא לא ילחם על זכויותיו המגיעות לו כמו : העלאה בשכר, פירוק שותפות עסקית, מחלוקות כספיות, גירושין וכיוב'. וותרן בממונו ונאיבי ולכן לא פלא שהוא עלול להסתבך בשל חובות אחרים. חתימה על הלוואות והתחייבויות נוספות. הוא עלול לפתח תלות כספית בבן הזוג ולא לאמץ לעצמו גישה אקטיבית לעצמאות כלכלית.

מוגש בברכה
יצחק אהרון,ראש מרכז "חכמה".

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה