חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
למה זה קורה לי ?
מאמרים

למה זה קורה לי ?

מי מאיתנו לא עוצר לרגע קט, מחכך בראשו ושואל "למה זה קורה לי? " הייתכן כי קיים כוח עצום ונסתר המעכב ומחבל בברכה שבמעשי ידי ומה עלי לעשות. יצחק אהרון מבאר ומסביר לא רק למה הדברים נעשים,אלא מעמיק ומלמד כיצד הם נעשים. על סדר השתלשלות הדברים העלולים לסכל את המזל ומה מומלץ לעשות כדי להתגונן במאמר שלפניכם. 
 

במסע החיים של כל אחד ואחת עולה לעיתים התחושה הסובייקטיבית כי אבדה לנו הדרך ושהכול עומד במקום. אין התקדמות, תחושת קיבעון ועיכובים אופפים כערפל והמזל נראה מתרחק מאיתנו. נראה כי ככל שנרדוף אחריו יותר כך יגדל המרחק. הפרנסה בדוחק, על אף שהשקענו מאמצים,אין רווחים כלכליים,שלום הבית בסכנה, הזיווג המיוחל מתעכב,הקידום נעצר והרגשת ייאוש משתלטת על כל חלקה טובה. הרגשת התסכול מתגברת ככל שנעשים ניסיונות סרק להיחלץ מסבך הבעיות וכלום לא קורה!

מיד מתעוררת התחושה כי אין טעם לנסות להטות את הכף ולשנות את רוע הגזרה. האדם שוקע במרה שחורה מחכך בראשו ושואל למה זה קורה לי? האם פעלתי כשורה ובכל זאת משהו, מעין כוח נסתר ושלילי, אורב לי ומרע את מזלי? הייתכן כי עין רעה מצד אנשים חוסמת אותי? התעוררות לשאלות אלו חשובה מאין כמוה ומהווה מצפן לגילוי הדרך הנכונה להצלחה. המציאות מוכיחה כי כאשר קורים לאדם דברים חיוביים לשביעות רצונו, לא עולה בו השאלה למה ואיך הדברים מסתדרים. אך כאשר הדברים נעשים למורת רוחו חלה התנגשות בעוצמה עם רצונותיו, וכדי לשפר את מהלך העניינים עליו לחזור אחורנית בזמן ולנסות להבין מדוע הוא לא קיבל את מבוקשו. 

האדם לא תמיד מסוגל להבין בשכלו שמאחורי כל תופעה, מובנת או בלתי מובנת, ניצבים כוחות איתנים בלתי נראים לעין בשר אשר פועלים עלינו בכל רגע והם אלה שיבטיחו הצלחה או כישלון.חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי קיימת מקבילה רוחנית ובמילים אחרות כל פעולה שנעשה נעוצה ומשרשת תחילה בכוחות רוחניים. מכאן נדע כי קיימת קורלציה בין עולם הרוח לעולם המעשה והמזל המלווה אותנו חיוני להגשמת המטרות שהצבנו. כמאמר חז"ל : אין לך עשב מלמטה שאין לו מלאך מלמעלה שמכה אותו ואמר לו גדל" (בראשית רבה,י',ו').

אחד הכוחות החזקים והאימתניים ביותר העלול לפגוע במזל, הוא עין הרע. חוכמת הקבלה מרבה לא מעט לעסוק בנושא של עין הרע והפגיעה שהיא יכולה לגרום. לשיטתם של המקובלים, עין הרע יכולה להוביל לרצף בעיות חמורות בחייו של האדם ועל כן ישנה תפיסה המחייבת התגוננות ולעיתים אף ביצוע פעולות ממשיות שיש בכוחן לסלק את מיידית את עין הרע במקרים שבהם היא פוגעת באדם. בכלליות רבה, ניתן לומר שמקורה של עין הרע הוא ביכולת העין האנושית להעביר במבט מודע –בזדון ובכוונה, או לא מודע -התפרצות רגעית אך ממוקדת של רגש שלילי, אנרגיה הנשלחת אל עבר האדם כחיצים של רעל. על כן יש לאופן שבו אדם מביט בנו כוח מיוחד שיכול להיות שלילי או חיובי. עוד גורסת הקבלה כי עין הרע פוגעת בנו מבלי שנהיה מודעים לכך, ואנו נבין זאת רק בדיעבד רק לאחר כישלונות חוזרים או פגיעה ממושכת. 

מרבית האנשים הטוענים לחסימה או עיכוב במזלם חשים בנפשם, באופן לא רציונאלי, כי נפגעו בעין רעה. חלקם אף יודעים להצביע ממי נפגעו ומתי. מניסיוני העשיר אציין כי על פי רוב טענת האנשים מוכחת כצודקת בהחלט! והקבלה יודעת לזהות ולאמת היטב את נכונות הטענה בדיוק מצמרר. כך שמי שירצה לאמת זאת יוכל למצוא תשובה המוחצת בספרי הקבלה באופן כתוב ומפורש. כאמור,עין רעה הינה מושג בעל קונוטציה מאיימת, הבא להורות על השפעה מאגית הרסנית שמקורה במבט העין ובכוחה השלילי של המחשבה של איש על זולתו ואף על רכושו. עין רעה" במושגי חז"ל היא תכונה נפשית המבטאת יחס עוין לסביבה. הוגי היהדות לדורותיהם מסבירים שההשגחה העליונה משפיעה על מצבו של האדם בהתאם למעשיו ומעמדו המוסרי. לרוב כף הדין מוטה לצד החסד ודנים את האדם לכף זכות. אך כאשר אדם מקנא באדם אחר, הוא מעורר עליו את מידת הדין כאומר "מדוע שפר עליו מזלו ומגיע לו לזכות ביופי, עושר, חכמה וכדומה" וכך על ידי ביצוע של "משפט" עלול להיחרץ דינו של האדם הנשפט להיפגע ולהרעת מזל. כלומר, המקנא שיכול להיות אדם קרוב-חבר,שכן, ואפילו בן משפחה חומד בלבבו את הצלחת חברו ומעורר עליו עין רעה שגוררת אחריה מסכת ייסורים שתקשה על האדם להשתחרר מכבליה. לפיכך פועל יוצא של השפעה שכזאת הינו נזק מהותי בפרנסה,בזיווג,בהצלחה ובבריאות. קבלה מלמדת את האדם שיעור חשוב כיצד עליו להישמר ולהתגונן מפני בעלי עין רעה עד כדי הימנעות מוחלטת ממנה ככתוב: אף על פי כן מי שנופל לשם,אפשר למצוא לו הצלה לצאת משם עד אשר בקצת ימים יחזור ויזרח לו אורו יתברך".(ל.מ. ס"ד). באם הנכם חשים עיכוב בלתי מוסבר במזלכם, דברים אינם זורמים כשורה, הרגשה כללית רעה מלווה אתכם, ישנן התחלות טובות ומיד אחריהן מגיעה נפילה כואבת. אל תרימו ידיים ותאמרו "אין לי מזל". אינני מקבל כלל את הקביעה הזאת כלל ועיקר. דעו כי בקבלה ישנן דרכים מוכחות לצאת מחושך לאור גדול ותיווכחו לראות במהרה שיאיר מזלכם , תזכו לכל הישועות ויתמלאו כל תאוות ליבכם לטובה. 

מוגש בברכה
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה". 

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה