חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
יש לך מזל
מאמרים

יש לך מזל

חכמת הקבלה מלמדת כי האדם נולד לתוך מציאות צרופה כאשר הוא חסר אונים ומשולל כל יכולת שליטה ו/או בחירה לגבי עיקרי הדברים המהותיים  בחייו : יום הלידה, שעת הלידה, מקום הלידה ,מי יהיו הוריו, המין , השם שבחרו בעבורו וכמובן זמן המוות.יצחק אהרון מלמד על גורל ומזל וטוען שאין דבר כזה "אין לי מזל".

חכמת הקבלה גורסת כי אין מקריות בעולם ולכל תוצאה יש סיבה (לפי החוק הפיסיקלי) וקיימת סיבה שורשית לכל מה שקורה איתנו בחיים האלה. נושאים כדוגמת עין הרע, עיכובים במזל , בנישואין, בהריון, בפרנסה תאונות, מחלות כישלונות והצלחות אינם קורים סתם כך ללא סיבה ומסובב וכי יש לייחס חשבות מכרעת לכל הפרעה בקצב זרימת החיים. חכמי קבלה לימדו כי קיימים חוקים וסדרים מדויקים להפליא במערכת הבריאה ובעיקר איך ניתן לשנות ולנווט את מהלך העניינים כך שנוכל להיות במצב אקטיבי משפיע ולא במצב פסיבי מושפע בלבד . מי מאיתנו לא עומד נפעם ומשתומם לנוכח תהפוכות החיים ושואל מיהו ומהו אותו כוח עצום ומסתורי שגורם לנו לנהוג באופן מסוים שלאחריו עולות וצצות קושיות כמו איך יכולתי לעשות טעות כזאת? למה זה קורה לי ? מדוע דווקא עכשיו? האם הגורל עיוור? 

חשוב שנדע כי התבנית הבסיסית של תהלוכת גלגלי הגורל היא בלתי ניתנת להיפוך ונקבעה מראש טרם הולדת האדם, אך יחד עם זאת ניתנה לאדם אפשרות בחירה וחופש פעולה נרחבים לשנות ולהשפיע על כוח מזלו כל זאת מעצם היותו "נזר הבריאה" ככתוב: " "הכול צפוי והרשות נתונה לאדם במעשה....הכול בידי שמים חוץ מיראת שמים" (זוהר, תיקונים,ב ',צח). חכמת הקבלה מלמדת כי מרבית המקרים שבהם האדם מתלונן על כישלונות , קשיים ומשברים בפרנסה, בזיווג  נובעים בהכרח מכוח מזל נמוך וגורל קשה או לעיתים אף מהקרנה שלילית של עין רעה מצד הסביבה, עניין שאין להקל בו ראש ומחייב התייחסות מיידית ללא כל שהות. לעומת זאת קיימים  מקרים שבהם האדם מתלונן כי גורלו לא שפר עליו וכי איתרע מזלו אך הם נעוצים  בחוסר הבנה בסיסית כי קוצר ראיה רוחנית, חוסר סבלנות, רדיפה אחר פתרונות קסם מהירים וגאווה הם אלה המהווים את כוח ההתנגדות הפועל כמסך עבה המונע מבעד האדם להשתמש בכלים הנפלאים העומדים לרשותו ושבעזרתם הוא יוכל לחולל מפנה משמעותי בגורל ובמזל הצפויים לו כפוטנציאל רוחני גולמי.

בתורת הסוד היהודית נשנו פרקים שלמים העוסקים בענייני גורלות ומזלות והשפעתם המכרעת על איכות החיים. אחד המקובלים הבולטים בתחום המזלות היה ר' אברהם בן עזרא המכונה ראב"ע שהיה בין השאר הוגה דעות ופרשן מקראי מובהק. לשיטתו יש חשיבות תהומית לשם האדם ותאריך הלידה המלא ( לרבות שעת הלידה ומצב הכוכבים) העשויים לתת מפת אבחנתית מדויקת אודות גורל ומזל. על דעת חכמי הקבלה קיים קשר הדוק ומחייב שבין יום הלידה לכוח המזל כאמצעי משפיע על קו הגורל. הירושלמי כתב : " שביום לידת האדם מזלו חזק וטוב" ( ר"ה פ"ג, הלכה ח'). אך לא רק יום הלידה חשוב, אף שעת הלידה רבת משמעות ויש הגורסים כי יום העיבור ושעת העיבור טעונים במידע חשוב המלמד על כל מאורעות החיים שנגזרו לו לאדם. ככתוב " בדברי חיים" הכול נרשם במזל כשנולד נולד בו וגם בשעה שנתעברה אימו מלאכי השרת שומעים מאחורי הפרגוד ובא הכרוז לכל העולמות" ( פרשת מקץ).

כעת נשאל האם מזל היום משפיע או מזל השעה? בגמרא במסכת שבת ( קנו, ע"א) כתובים דברי ר' יהושע בן לוי המסביר כי כל המתרחש תלוי במזל היום של השבוע, קרי בכל יום בשבוע זורם שפע רוחני בעוצמה שונה ולכל יום השפעה ייחודית על תחום מסוים בחיי האדם. ימים אלו של חודשים ניסן-אייר מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים. הואיל וחודש ניסן מציין פתיחת דרך חדשה ובו מצוין ראש השנה למלכים וחודש אייר (ר"ת אני ה' רופאך) מציין רפואה בכל נושא.יובן כי רפואה בספקטרום רחב מבטאת ריפוי לכל קושי ולאו דווקא רפואת הגוף.. ככתוב :" בחודש זה נתחזק המלאך של כל אדם .. וכל אחד מקבל התמנות וכוח". על פי הקבלה חודש ניסן, שהוא ראש לכל החודשים, ניצב ראשון בשרשרת החגים שבמעגל החיים היהודי, ובמידה לא מבוטלת הוא אף החשוב שבהם. לפיכך כל מעשה שנעשה בחודש זה עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו ולזכות לגאולה בזיווג,פרנסה,הצלחה ועוד. היא מנמקת זאת באופן המסביר כי בתקופה זו  יורדים לעולם אורות רוחניים כבירים המסוגלים לעודד את האדם לפסוח מעל לקשיים ולצאת לחיים טובים הרבה יותר. כך שמי שיטה עצמו ויבקש לנפשו גאולה בכל תחום יוכל להיעזר בחכמה יהודית עתיקה יומין וליהנות מצורת חיים אחרת של שפע,תענוג והצלחה בכל.   

מוגש בברכה
יצחק אהרון,  ראש מרכז 'חכמה'.

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה