חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
חודש אייר ומזל שור
מאמרים

חודש אייר ומזל שור

 חודש אייר מתארח בחיינו ומאמר זה מוקדש לסגולותיו הרבות. במקורות הקדומים מכונה חודש אייר בשלשה כינויים: אייר, שם זה מוסבר בתורת הקבלה כראשי תיבות איי"ר - "אני ה' רופאך בתורה  מכונה בשם "החודש השני", שכן אייר הנו החודש השני לחודש ניסן "ראש החדשים" ואף שם נוסף ניתן לו חודש "זיו". מקורו של שם זה הוא על שום הזיו – האור והזוהר הבולטים בחודש זה בעולם, בפריחת הניצנים בעולם הצומח. ממשמעותם של שמות אלו ניתן ללמוד על מהותו הפנימית של החודש, המורכבת משני גורמים מרכזיים  מיקומו כחודש השני מיד לאחר חודש ניסן וחודש של פריחה רוחנית וגשמית.

תורת הקבלה המבארת את מבנהו הפנימי של מעגל השנה, מצביעה על חודש אייר כחודש שבו מופיעה הארה רוחנית נעלית ביותר, המופיעה כמתנה 'משמים'. חודש אייר מקבל מההארה הגדולה של חודש ניסן, אולם תפקידו לקלוט את האור הגדול ולהפנימו, במישור האישי ימים אלו של חודשים  אייר מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים. הואיל וחודש אייר מציין פתיחת דרך חדשה של מזל ושפע. עדות לכך ניתן  למצוא במקרא, באייר החל לרדת המן במדבר. בני ישראל אכלו את המן שירד משמיים ושתו מבארה של מרים. המן נקרא 'לחם אבירים', לחם של מלאכים, בהיותו מזון זך ונקי ללא פסולת, אותו נצטווה העם ללקט איש כפי צורכו ומידתו. לחם אבירים מורה גם על כך שהמזון הזה נבלע באברים ללא פסולת וללא מותרות וזה שורש רפואתו מכאן שאייר הוא ראשי תיבות: "אני ה' רופאך " ומציין רפואה בכל נושא. יובן כי רפואה בספקטרום רחב מבטאת ריפוי לכל קושי ולאו דווקא רפואת הגוף. ככתוב :" בחודש זה נתחזק המלאך של כל אדם .. וכל אחד מקבל התמנות וכוח". ילידי חודש אייר בטבעם רגישים ואינטואיטיביים ביותר. בעלי חוש אסתטי מולד. שמים לב לכל פגם ולא ידעו להבליג עליו. חסרי ביטחון ונזקקים לחיזוק רגשי ולהקשבה. הזוגיות מהווה בעבורם משענת וכוח ומזינה אותם בכל יום. יש להחמיא להם בפרטיות ואף בנוכחות אחרים, הדבר יוצר אצלם תחושה נעימה של התרוממות רוח, מה שאצל אחרים יכול לקבל ביטוי של בושה ומבוכה. בעלי רצון חזק ומוגבר לקבל לתועלתם האישית. לעיתים רצון זה יכול להתפרש כאנוכיות הואיל ובמסע החיפוש העצמי הם מרוכזים סביב עצמם. מחפשים בטחון ומסגרת יציבה שתעניק להם שלווה ורוגע. מאופיינים במזג נוח ובחמימות ובד"כ אינם נזקק לעזרת הבריות. הממון חשוב בעיניהם ומקנה להם הרגשת שליטה. לבן/בת הזוג מומלץ לא להלחיץ אותם ולתת להם זמן ארוך להתארגנות ולהתנהלות אפילו אם הם חורגים מהתכנון המקורי. להשתדל לעמוד לימינם ואם יש צורך בביקורת התחילו במילים מחזקות ורק אח"כ הביעו דעתכם.  בני חודש זה הם ילדים מקסימים וניתן לזהות אותם בנקל. הם יביעו את עצמם באמוציות גדולות הבוקעות מליבם הרגיש. הדרך להתחבב עליהם ולרכוש את אמונם חייבת להיות בהתעניינות כנה ומנות גדושות של אהבה. אם כלל זה נכון ביחס לכל ילד, הרי כשמדובר בילידי אייר, כלל זה נכון שבעתיים. צימאונו לאהבה עצום והוא לא יעצום עין ויישאר ער עד שעות מאוחרות בציפייה לשובם של אהובי נפשו כדי לחוות איתם את תחושת האחווה. הוא יכרוך את עצמו בחיבוק ענק סביב הוריו ואהוביו. יש בלבו מקום לכולם. מוחו החקרני תובע תשובות לשאלות רבות שלעיתים הוריו נותרים ללא מענה מספק,  אל תעזו למרוח אותו בתשובות לקוניות ואל תתחמקו משאלותיו. חפשו תשובות הולמות ואם לא מצאתם אימרו לו!   שבחו בפניו את הישגיו בכל התחומים נפשו זקוקה לחיזוקים. אין כמוהו שונא שקר, לכן אם הבטחתם-קיימו!! ואם אינכם יכולים, ידעו אותו מבעוד מועד. אל תסתפקו במתן חומרים מאיכות ירודה, הוא צורך מוצרים איכותיים ברמה גבוהה. יש בו חמדנות חביבה, קבלו זאת ואל תקשו עליו. בבואכם לספק לו הסברים אל תחסירו שום פרט, הוא צריך לדעת את כל הפרטים ומוחו החקרני ידע להשלים את החסר.

מזל שור שייך ליסוד האדמה(כוח החומר)ולשבט יששכר(תורה).אותיות שולטות: ו/פ.
אות החודש ו': מסמלת את מידת האמת וכוח החיים ככתוב בזוהר (בראשית רמ'א).מרמזת על הרהורים ומחשבות גבוהות. אות הכוכב פ':כוכב נגה, רגישות עמוקה וחן אמיתי המבטאים את נפשו של השור-למרות חזותו הנוקשה וחוסנו הגופני. שיעור ותיקון :לגלות רגישות והבנה לאחרים, ללמוד לוותר ללא ציפייה לקבלת תמורה. להשתחרר ממידת הכעס ,ממריבות וממחשבות שליליות המובילות למתח ולהצטברות כעסים. ללמוד להתגבר על הרכושנות והשתלטנות ולדעת לשחרר את ההתנגדות לשינויים. להרפות משגרת החיים ולמצוא הנאות גם בדברים הקטנים. לסלוח ולא לנטור טינה. לטפח יחסים ולהקדיש תשומת לב למשפחה הקרובה. ההצלחה תגיע מיחסים בריאים ומתוקנים עם הסביבה. פי הקבלה חודש אייר מהווה את פריצת הדרך לשינויים מבורכים שברצוננו לחולל בחיינו. לפיכך כל מעשה שנעשה בחודש זה עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו ולזכות לגאולה בזיווג, פרנסה, הצלחה ועוד. חכמי הקבלה לימדו שמי שמבקש לשפר משמעותית את מזלו,  בעיקר בפרנסה ובזיווג, ידע שאם ייעזר בחכמה יהודית עתיקת יומין  ויעשה פעולות ועצות מתורת הקבלה דווקא בחודש הזה יראה שינויים מבורכים לטובה ובמהרה. 

מוגש בברכה,
יצחק אהרון, ראש מרכז 'חכמה'.

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה