חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
האות הראשונה בשם
מאמרים

האות הראשונה בשם

מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית כוח רוחני עצום ורב המסוגל בוודאי להשפיע על הנעשה בחיי האדם. לפיכך דובר רבות על כוחו של שם האדם ועל מסוגלותו להשפיע על כוח המזל. במאמר זה נסקור את מהותה ואיכויותיה של האות הראשונה (דומיננטית) בשם .
 


 

מאז ימי עולם לימדו חכמי קבלה כי לאותיות השפה העברית כוח רוחני עצום ורב, כזה המסוגל בוודאי להשפיע  על הנעשה בחיי האדם. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה. לפיכך דובר רבות על כוחו של שם האדם ועל מסוגלותו להשפיע על כוח המזל, עד כי ניתן לומר ששם האדם הינו מעין בר-קוד המקפל ואוצר בתוכו היבטים רבים אודות בעל השם- מהותו, טבעו, אופיו ויסודו. במאמר זה נסקור בקצרה רבה את מהותה ואיכויותיה של האות הראשונה (דומיננטית) בשם הפרטי , אות זו מסמלת את החלק הדומיננטי-אישיותי ואוצרת בתוכה את מירב העוצמה ,עליה נבנה השם כולו. לפיכך קיים בה אלמנט מכריע על סך ההבנות והאבחנות הקיימים בה. לנוחיותכם קיבצתי ואיגדתי משפחות של אותיות בעלות מכנה משותף, והקפדתי שרוח הדברים תישמר באופן אותנטי כפי המובא בספרות הקבלה לדורותיה. שימו לב, אינני מתיימר חלילה להכיל בנאמר את כל קשת המשמעויות והדברים החבויים בסוד האותיות וכל המובא הוא בבחינת קצה הקרחון.


 

האות הראשונה בשם הפרטי- א' י', ק'
מזוהות עם משפחת המנהיגים והכוחניים. מייצגת מאפיינים של מספר 1 . מזל אריה וכוכב שמש. אותיות אלה מבטאות את ההנהגה, הכריזמה,הדומיננטיות,הנחישות והמעמד הכלכלי. אנשים אלה מאמינים בעבודה קשה וסומכים על עצמם בלבד. לכן לרוב עלולים לחוש בדידות. שואפים לביסוס מעמדם ולצבירת רכוש וממון באופן עצמי, ייחודי ומקורי. אוהבי לימוד והרחבת דעת. ידע נתפס בעיניהם ככוח לא מבוטל ולכן כל חייהם ילמדו ,בין במסגרות לימודיות ובין באופן עצמאי. יישאפו להתנסויות רבות מתוך שיקול דעת ולא יעשו צעד מהוסס. קיים בהם פן מעניין של כניעה על סף ביטול עצמי למול חזקים וחכמים מהם. פועלים בנחישות וללא לאות להשגת מטרתם. לא יוותרו על שליטה במחרב הפרטי שלהם ולא יאפשרו לאחרים לערער את יציבותם. רצונם ומסוגלותם להצליח גבוהה מאוד ולכן הם חשופים לפגיעת עין הרע דווקא מצד הקרובים. לפיכך עליהם להישמר מאוד. לרוב יעסקו במקצועות: הנדסה,פיקוד, ניהול, נדל"ן, ועסקים עצמאיים. 

האות הראשונה בשם הפרטי - ב', כ', ר'
מזוהות עם משפחת המטפלים בנפשם.מייצגת מאפיינים של מספר 2. מזל סרטן וכוכב ירח. 
אנשים רגישים ביותר עם אנרגיה נקבית. יעדיפו חיים זוגיים ואינטימיים על פני חיי רווקות והוללות. אנשי השלום והפשרה. ימנעו מעימותים וממחלוקות, יוותרו ויגמישו את עקרונותיהם ואפילו שהצדק עימם. אנשים שיתופיים ותלותיים הזקוקים לתמיכה, למילה טובה ולאהבה. אך לא ידרשו זאת בקול. באם לא יקבלו את תשומת הלב ומנת הרגש לה הם זקוקים, הם עלולים להיכנס למועקה,לעצבות ומרה שחורה.פועל יוצא של מצב שכזה הוא התפרצות אגרסיבית על רקע אמוציונאלי שלא תובן לעיניים זרות. לרוב יעסקו במקצועות: טיפול, חינוך, פסיכולוגיה,הוראה,יישוב סכסוכים ואומנות. 

האות הראשונה בשם הפרטי ג',ל,ש
מזוהות עם משפחת החופש והפתיחות .מייצגת מאפיינים של מספר 3. מזל קשת וכוכב צדק.
אנשים בעלי נפש צעירה שהמוטו שלהם הוא "לחיות את הרגע". חיים בתחושה שיש לנצל כל רגע בחיים להנאה. אוהבי חופש,טבע ומרחבים. ניחנו ביכולת מחשבתית גבוהה ועולם עשיר של דמיון. בעלי חוש הומור וכריזמה כך שבכל מפגש חברתי "יעשו שמח". את רצונם יביעו באופן מקורי ושובה לב ולרוב ישיגו את מבוקשם בחיוך בשל קסמם הרב. בעלי זיכרון אדיר שלא שוכחים מאורעות ופרטים דקים שאחרים יתקשו לזכור. אנשים שורדים ,חזקים ומלאי אופטימיות. לרוב יעסקו במקצועות יצירתיים כמו: משחק, הדרכת מטיילים, אופנה, אסתטיקה,כתיבה.

האות הראשונה בשם הפרטי -ד',מ',ת'
מזוהות עם משפחת הדיוק והסדר. מייצגת מאפיינים של מספר 4. מזל בתולה וכוכב חמה.
אנשים מסגרות בעלי משמעת עצמית גבוהה. יציבים,חרוצים ,קפדנים ומעשיים. הולכים בשביל הבטוח ונמנעים לקחת סיכונים שיש בהם פן הרפתקני. מאופקים ולא מסגירים רגשות. אנשים תכליתיים ופרפקציוניסטים בעלי יכולת ריכזו עמוקה. כזאת היורדת לפרטים דקים. מתכננים את צעדיהם, בכל תחום, בקפידה רבה והואיל ומדובר בטיפוסים מדויקים לא יתנו לחייהם להיות נשלטים ביד המקרה. איש אנשים אלה משרים אוירה של כוח וסמכות ומקנים לסובבים אותם תחושת ביטחון שיש על מי לסמוך בעת הצורך. יחד עם זאת עלולים ליפול למשברים נפשיים בשל חוסר מסוגלותם לראות מבעד למסגרות ולגבולות שהם הציבו לעצמם.מחושבים כלכלית ולא פזרנים בממונם. לרוב יעסקו במקצועות : מחקר, מדע,הנדסה,ארגון,אדריכלות, ניהול,כוח אדם. 


האות הראשונה בשם הפרטי - ה',נ'
מזוהות עם משפחת התקשורת והדיבור. מייצגת מאפיינים של מספר 5 . מזל תאומים וכוכב חמה.אנשי שיחה מרתקים. תקשורתיים,רב גוניים ולא מקובעים מחשבתית. בעלי נפש חופשייה ומשוחררת.מלאי חיים, חברותיים,נמרצים וקלילים. חדי מחשבה ובעלי תפיסה אינטואיטיבית. אומני הדיאלוג הבינאישי. חשדנים,סקרנים,מתפרסים על כמה נושאים בעת ובעונה אחת וחייבים להיות מעורים בכל הנעשה סביבם.יתקשו להתמיד במשימות הדורשות התמדה הואיל והם נזקקים לגיוון,תנועה ושינוי תדירים. לפיכך יתקשו לאחוז במשרה אחת לאורך זמן ויחליפו מקומות עבודה מדי תקופה. עליהם להיזהר בלשונם ולדעת לנצור אותה כשצריך. רגישים מאוד לעיכובים במזל ונזקקים לשמירה רוחנית. לרוב יעסקו במקצועות: תקשורת, יחסי ציבור,שיווק, נסיעות,כוח אדם,פוליטיקה,מוסיקה. האות הראשונה בשם הפרטי - ו',ס'
מזוהות עם משפחת המתונים והסבלניים. מייצגת מאפיינים של מספר 6. מזל מאזניים וכוכב נוגה.אנשים רודפי צדק המזדהים בנקל עם מצוקת הזולת ועם השכבות החלשות. אידיאליסטים, דאגנים,שקולים ומשקיענים. אנשי בית ומשפחה וככאלה מצטיירים כדמות הורית למופת. יודעים לשתף ולחלוק ואף דורשים זאת מאחרים. מכבדים את השונה ועומדים על כבודם העצמי. סבלניים ומכלכלים את צעדיהם בתבונה ובתכנון יסודי. רגישים ופגיעים מאוד אך באותה מידה גם סלחנים ויודעים לעבור הלאה. לרוב יעסקו במקצועות :חוק ומשפט,שירות לקהילה,הדרכה,טיפול,ע.סוציאלית,אומנות.


האות הראשונה בשם הפרטי - ז',ע'
מזוהות עם משפחת החכמה והבינה.מייצגת מאפיינים של מספר 7.מזל דגים וכוכב רהב (נפטון) ע"ש שר הים במסורת היהודית. כך למשל מתפרש בתלמוד הבבלי הפסוק "בְּכֹחוֹ רָגַע הַיָּם וּבִתְבוּנָתוֹ מָחַץ רָהַב" (איוב כו, יב) כמתאר את הניצחון על שר הים. אנשים מיוחדים ויוצאי דופן. יסודיים, עמוקים חכמים ובעלי מחשבה אנליטית ופילוסופית גם יחד. נמשכים למדעים ובאותה נשימה גם למיסטיקה ורוחניות. לא ינוחו ולא ישקטו עד אשר יבררו דברים עם תום ויעמדו על טיבם. בעוד שאחרים נמנעים מלעייף את שכלם הם מוצאים בכך אתגר מהנה. ידעו למצוא פתרון מקורי ולהיחלץ כמעט מכל בעיה בשל כושר המצאה ייחודי להם. אוהבים את חברת עצמם ובמקביל ידעו ליהנות גם מחברת אחרים. לרוב יעסקו במקצועות: פילוסופיה, דת ותורות רוחניות, מדע ומחקר,משחק,רפואה,משפט. 

האות הראשונה בשם הפרטי - ח',פ'
מזוהות עם משפחת האומץ הכוח והגבורה. מייצגת מאפיינים של מספר 8. מזל גדי וכוכב: שבתאי. מדובר באנשים הישגיים ושאפתנים. מסמנים מטרה וחותרים להשיגה ללא הרף ויש לציין כי דבר לא יעמוד בדרכם. נמרצים ולכן יניעו עצמם לעמדת כוח וכבוד המתורגמים לממון. חסונים נפשית,מנטאלית וגופנית. מנהיגים ויודעים להניע אנשים שיעשו את רצונם כרצונם. אינם חוששים מאתגרים מורכבים ויכולים להם. שקדנים וחרוצים ביותר והדרך שבה עליהם לצעוד על מנת ליישם את רצונם ידועה להם מראש ולפיכך לא יסבלו הפרעות מצד אחרים. עיני אחרים נתונות בהם ולכן לא מומלץ להם לגלות תוכניותיהם טרם זמנן שמא לא תשלוט בהם מידת הדין. לרוב יעסקו במקצועות: ניהול,כספים,עסקים,פיקוד,מדעים מדויקים,רכב. 

האות הראשונה בשם הפרטי - ט',צ'
מזוהות עם משפחת האידיאליסטים אוהבי הזולת. מייצגת מאפיינים של מספר 9. מזל טלה וכוכב מאדים. אנשים בעלי לב רחב, רודפי צדק ושלום למען הפרט. אנשי העולם הגדול. פורצי דרך מחשבתית ונאבקים על עקרונות אידיאליים כמו:שוויון,הגינות וסיוע לקבוצות חלשות. נפשם משתוקקת לחופש ולנדודים על פני העולם כולו. אנשים היודעים להעניק מעצמם לאחרים באהבה ומבלי לחפש תמורה למעשיהם. דינאמיים ונמרצים בעלי מזג חם ונפש כובשת. יכולים להנהיג בקלות מתוך כריזמה שופעת והשראה ייחודית להם בלבד. לא יסבלו התנגדות לאחד מעקרונותיהם ויאבקו בדרכים אלגנטיות עד שיביסו את מתנגדיהם. לרוב יעסקו במקצועות: פוליטיקה,ספרות,עיתונות,מדע,אומנות,עסקים חובקי עולם. 

מוגש בברכה
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה".

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה