חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
בן לוקח בת
מאמרים

בן לוקח בת

מה אומר חודש הלידה על המבנה האישיותי של בן/בת הזוג, ומה ניתן לעשות כדי לקיים מסגרת זוגית יציבה. הקבלה אומרת שלפי חודש הלידה ניתן לאפיין את האישיות, האופי והרצונות.
 

הנה חלפה לה תקופת מסע לכיבוש לבבות הדדי, והחלטתם על מיסוד הקשר.אתם מוקפים במשפחה וחברים קרובים ומוצאים עצמכם מאושרים תחת לחופה, ממלמלים מילות אהבה ובעיניים בורקות מחליפים שבועות ונדרים. החגיגות בעיצומן ואתם על גג העולם. ביום שלמחרת מתחילה שגרת החיים שלכם יחד. ברוכים הבאים לעולם הנישואין. חכמת קבלה מלמדת כי מערכת הנישואין מזוהה כאלמנט מרכזי ועיקרי בחיים היהודיים. אותה מסגרת נכבדה אמורה להעניק בסיס איתן שיהווה השלמה רוחנית זוגית והולמת ואף ייתן מענה על הצרכים הגשמיים והרוחניים כאחד. אך יותר מכל האדם מצפה למצוא בנישואין נפש אוהבת ומבינה, שתיצור עבורו אוירה חמימה ונעימה, מבינה וסלחנית, כזאת שתהיה אנטיתזה מוחלטת לתחושת הניכור והקרירות המצויה מחוץ לכותלי הבית. חשוב לדעת כי קרובים ככל שיהיו, לכל אחד מבני הזוג צרכים אחרים ורצונות שונים ויש לתת את הדעת על כך. הקבלה עוסקת במסרים עמוקים ובהבחנות מקודדות , על פי רוב בהתבסס על שמות בני הזוג ותאריכי לידתם, דרכם ניתן לאבחן את רמת ההשתוות הרוחנית-זוגית. דוגמא לכך מצויה במילים 'חתן וכלה'. במילים אלו מצוי מסר לחיים משותפים ומוצלחים. חתן בסיכול אותיות = נחת, כלה בסיכול אותיות = הכל. מכאן שאם יעניק הבעל לאורך חיי הנישואים 'נחת' לאשתו, תעשה עבורו האשה 'הכל' באהבה. במאמר זה הריני מגיש לכם כלי אבחון הבא לאפיין את תכונות האופי והאישיות של בן/בת הזוג עפ"י חודש הלידה העברי. זכרו כי אין בנאמר להחליף טיפול או ייעוץ קבלי מסודר וכל המובא הוא בגדר קווים כללים בלבד. 


ילידי חודש ניסן

אנשים חדי מחשבה וממוקדים מאוד. חסרי סבלנות ובעלי קושי לדחות סיפוקים. יודעים להציב יעדים ולנתב דרך ייחודית משלהם. רוצים שהכול יתנהל על פי רצונם השקפת עולמם ולא יסבלו ביקורת. לבן/בת הזוג מומלץ להקשיב לרצונותיהם ולתת להם במה להביע את השקפתם. אף אם הדברים מעוררים סלידה ומחלוקת. דעו כי ילדי החודש זקוקים לתחושת סמכות ואחריות ובאם יקבלו זאת ידעו לגמול בעין יפה ובלב רחב. 


ילידי חודש אייר

אנשים רגישים ואינטואיטיביים. בעלי חוש אסתטי מולד. שמים לב לכל פגם ולא ידעו להבליג עליו. חסרי ביטחון ונזקקים לחיזוק רגשי ולהקשבה. הזוגיות מהווה בעבורם משענת וכוח ומזינה אותם בכל יום.יש להחמיא להם בפרטיות ואף בנוכחות אחרים,הדבר יוצר אצלם תחושה נעימה של התרוממות רוח,מה שאצל אחרים יכול לקבל ביטוי של בושה ומבוכה. לבן/בת הזוג מומלץ לא להלחיץ אותם ולתת להם זמן ארוך להתארגנות ולהתנהלות אפילו אם הם חורגים מהתכנון המקורי. להשתדל לעמוד לימינם ואם יש צורך בביקורת התחילו במילים מחזקות ורק אח"כ הביעו דעתכם. 


ילידי חודש סיוון

אנשים יצירתיים, נבונים, ורגישים מאוד. חברותיים, מעניינים וקלילים. נעים לשהות במחיצתם ומקרינים שמחת חיים. אינטליגנציה שכלית גבוהה מעל הממוצע. מבינים ומעכלים מצבים ויודעים להגיב באופן מיידי למתרחש. הואיל ומחשבתם מפותחת, חדה ומהירה, הם ניחנו בכושר שכנוע ותקשורת גבוהים ביותר.חסרי מנוחה ונמצאים בתנועה, דברנים ועלול ליפול למצבי רוח משתנים. נראה כי שני אנשים פועלים בתוכם במקביל- בעלי שתי דמויות. האחת כלפי חוץ והשנייה כלפי פנים. חסרי סבלנות ואינם יורדים לעומק העניין. מסתפקים בהתפרסות רחבה על מגוון נושאים באורח בלתי ממוקד. לבן/בת הזוג מומלץ לכוון אותם למסגרת וליציבות.לא להתעסק בפרטים הקטנים ולחפש אותם בדקויות. חיבוק ומילה טובה עושים בנפשם פלאות הואיל ונפשם הסוערת זקוקה לאיזון ולשקט. 


ילידי חודש תמוז

טיפוסים ביתיים השואפים לביטחון ולמסגרת יציבה. עוצמת רגשות גבוהה לכן נוטים לרגשנות יתרה עם נטייה למצבי רוח משתנים. אינו סובלים ביקורת אפילו אם היא בונה. עשויים להיות פזיזים, מופנמים, חסרי יציבות, עצבניים, פחדנים, פגיעים וכפייתיים.כל זאת מפני הפחד לצאת מהשריון ולהיפתח בפני הזולת. אולם יש בכוחם להיות חמים, רגישים ומודעים לצרכי בן/בת הזוג. נצמדים לעולם החומר מפאת הפחד ותחושת חוסר ההגנה על עתידם ועתיד הקרובים להם. זקוקים ללוחות זמנים קבועים מראש לסדר ולארגון. הפתעות גורמות להם לתחושת איבוד שליטה. לבן/בת הזוג מומלץ להחמיא בכל הזדמנות ולהביע רגשות אהבה. ספונטאניות לא באה בחשבון ויש להכין אותם מראש לכל עניין.


ילידי חודש אב

אנשים השואפים לעוצמה, אגו ופאר. טיפוסים מלכותיים ומטופחים המבקשים להרשים את הסביבה ומכאן נוטים לגאווה לפאר ולראוותנות. אשפי התענוגות והמותרות. מדובר באנשים ורבליים מאוד,מהירי מחשבה ובעלי חשיבות עצמית. יודעים להעריך איכות בהנאה ולא יתפשרו על פחות ממצוין. לבן/בת הזוג מומלץ להיות קשוב לדבריהם ולרעיונותיה. להימנע מעימותים ומחלוקות הואיל והאגו שלהם אינו סובל ביקורת. להרבות בחיוכים ובמילים טובות, ולמצוא זמן איכות לישיבה משותפת יחד ולהרעיף מחמאות על הופעתם. 


ילידי חודש אלול

שיפוטיים,ביקורתיים ודקדקנים. לפיכך אינם מסוגלים לראות אי סדרים ופגמים. מזדרזים למתוח ביקורת נוקבת שלרוב פוגעת ומעליבה,לרוב מתוך תמימות ומהצורך בשלמות. עלולים ליפול לקטנוניות ולחוסר ביטחון.דאגנים מטבעם ובעלי נפש לא רגועה. הם נוטים לספק את צרכי בן הזוג ולחוש מתוסכלים מחוסר סיפוק רצונותיהם. מעניקים אהבה, לפעמים על חשבון עצמם, ואינם מצפים לתמורה אלא להערכה ופרגון. לבן/בת הזוג מומלץ לספק ולרצות אותם תדיר. מתנות קטנות ותשומת לב לפרטים קטנים עשויים לשמח אותם. רוב ילידי החודש אוהבים מתוקים באופן ניכר.. 


ילידי חודש תשרי

מדובר באנשים הססנים ופשרנים. רגישים ומתנהגים בגמישות ובהתחשבות בזולת. חברותיים,אמינים, נעימי הליכות ואהובים על הבריות. קשה להם לחיות בגפם וקיים בהם צורך עז ביצירת קשרים קרובים. חסרי ביטחון ונוחים להשפעה. לכל הצעה שתוצע יגיבו בחלופה ויציעו אפשרות נוספת. לרוב מבולבלים וחוששים לשגות ולכן יהפכו בעיה פשוטה לבעלת מימדים חריגים. לפיכך יחושו חסרי אונים בהתמודדויות שבהם הם מעורבים. לבן/בת הזוג מומלץ שלא להלחיץ אותם לקבל החלטות מידיות. להשרות סביבם רוגע ולהעביר מסר שיש לראות את התמונה הכללית –חיובית בחיים ולא לשים דגש על חוסר הצלחות. 


ילידי חודש חשוון

בעלי רגש עז ,סוער וקיצוני. חיים במתח פנימי ומסוגלים לשמור על איפוק רגשי. מונעים בעיקר ע"י האינטואיציה ותחושת הבטן במקום המחשבה וההיגיון. בעלי רגשות קוטביים מאוד כגון: אהבה חושנית ועיוורת היכולה להפוך לטראגית הרסנית ודרמטית. ההרגשות משתנים ללא ביקורת המודעות השכלית ולכן נוטים להרס אימפולסיבי. בסערת רגשות יטיחו האשמות ויתנצחו עם הזולת ללא כל מגבלות ומעצורים. גם אם ברור להם שבסוף זה יהיה להם לרועץ. עם זאת יש בהם קסם אישי יוצא מגדר הרגיל. יש להם ערכי משפחה לתפארת והם קשובים לצרכים קרוביהם. לבן/בת הזוג שלהם מומלץ להקפיד בכבודם ולפרגן להם. להרבות במגע ובקרבה, הדבר מחזק את תחושת הביטחון שלהם. לחוג החברים ולמעגל המשפחתי המורחב מומלץ שלא לדבר על משפחתם. הדבר יעורר מלחמה! 


ילידי חודש כסלו

בעלי בטחון עצמי ואנרגיה עצומה,תמיד שואפים קדימה,הרפתקנים ובטבעם שואפים להתנסות בדברים חדשים. יצר הנדודים טמון עמוק בליבם ולכן נמנעים מהתקשרויות מחייבות וכובלות. החופש הוא מוטו אצלם ימצאו סדר שיאפשרו להם חופש פעולה רחב במסגרות הקיימות. טובי לב, אשר נותנים מכל הלב ובאהבה, זקוקים לתשומת לב, אך מעט דרמטיים ונוטים להתפרצויות. לבן/בת הזוג מומלץ לתת להם לדבר ולהשמיע. הם חייבים בתשומת לב ובהבנה של נפשם העדינה.רק כך ניתן לבסס איתם מערכת יחסים יציבה. 


ילידי חודש טבת

בעלי רצון עז להישגים לממון ולעשירות. ביקורתיים ,שיפוטיים,חומריים ומחמירים. נוטה להיעצב ולכעוס על שהתאכזב מעצמו.אחראי ,מציאותי,רגליו יציבות על הקרקע. חסרי ביטחון ושואפים למסגרת שתעניק להם יציבות.פסימיים, ריכוזיים ובעלי יכולת לעבוד שעות רבות. כושר חשיבה יוצא מגדר הרגיל עם יכולת לנתח מצבים בצורה קרה ושקולה. לבן/בת הזוג מומלץ לתת להם להוביל ולקחת שליטה-הם לא יאכזבו. היזהרו שלא לפגוע בהם ובכבודם הדבר לא נסלח בקלות. 


ילידי חודש שבט

מפתיעים ולא שגרתיים. סקרנים ומגלים עניין בייחודיות רעיונית בשל אינטליגנציה רגשית גבוהה. אוהבי אדם אך נבדלים מהם. למול חביבותם הרבה ויכולתם לתקשר עם הסביבה, קיים חוסר ברגישות למצוקת הפרט ולקשייו. הייחודיות הקיצונית שבהם עושה אותם למיוחדים ושונים ולכן לא ניתן להתעלם מהם. דואגים להימצא במרכז העניינים ולהתבלט בכל מפגש חברתי. לבן/בת הזוג מומלץ לתת להם את הזמן להתארגנות ולא ללחוץ. לפרגן ולדאוג לתת להם תמיכה רגשית. זכרו כי מדובר באנשים חמים ואוהבים. 
ילידי חודש אדר רגישים ומבינים את נפש האדם.יכולת הסתגלות למצבים ולנסיבות. סבלניים ומגלים יכולת הזדהות עם מצוקת הזולת.. נוטים לדואליות רגשית ולסתירות.אהבה ודחייה מעורבים בהם יחדיו. נשמתם גבוהה מאוד ונקשרת עם הרוחניות ופחות עם החומר. אוחזים במידת הענווה והצניעות. נפשם ססגונית ומגוונת ויכולה להתפרש לחיוב או לשלילה (חולמנית או ארצית,ישר או שקרן). רגישות לשינויים במזג האוויר ובחילופי עונות. לבן/בת הזוג שלהם הייתי מומלץ לתת להם תחושה חיובית הואיל והם נוטים למצבי רוח משתנים. חום ואהבה יעשו נפלאות אפילו יותר מתנות גדולות. גלו הבנה כלפיהם כי לא תמיד הם ברורים במעשיהם

מוגש בברכה
יצחק אהרון,ראש מרכז "חכמה".

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה