חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
אותיות אהו"י בשם האדם
מאמרים

אותיות אהו"י בשם האדם

הקבלה גורסת כי לאותיות אהו"י משמעות והשפעה עמוקים ומשכך בכוחן אף להשפיע על שם האדם. למי שבשמו,אחת או יותר, מאותיות אהו"י יוכל לבחון את הסוד הטמון בשמו ולגלות צדדים נוספים באישיות,כאלה המוסתרים בדרך כלל מעיני כל. על סודן של אותיות אהו"י במאמר שלפניכם.
 
ידוע כי השפה עברית מונה עשרים ושתים אותיות. האותיות כולן עיצורים, ואילו את התנועות אנו מנקדים מעל, מתחת או בתוך האותיות כדי להעניק להן חיות, משמעות וסדר. ארבע מבין עשרים ושתים האותיות הן אותיות אהו"י ומשמשות גם לציון הגיית תנועה. בספרי קבלה שונים,כמו ספר המלכות ושורשי השמות לרמ"ז מובאות תופעות שונות של חלוקת עשרים ושתיים אותיות השפה לפי אותיות אהו"י , שהן השם הקדוש של הגבורות שבדעת ואף שורש האותיות כולן. זאת ועוד, הקבלה מלמדת כי אותיות אהו"י נמצאות בראש-באמצע ובסוף עשר האותיות הראשונות (א-י) שהן כנגד עשר הספירות המאירות לכל עשרים ושתיים האותיות. המסתורין האופף את אותיות אהו"י מצוי בעובדה של אי קיומן של אותיות המסמלות תנועה בשפתנו. נמצא אפוא, כי לאותיות אהו"י משמעות והשפעה עמוקים ומשכך בכוחן אף להשפיע על שם האדם. למי שבשמו,אחת או יותר, מאותיות אהו"י יוכל לבחון את הסוד הטמון בשמו ולגלות צדדים נוספים באישיות,כאלה המוסתרים בדרך כלל מעיני כל. צדדים אלו מבטאים את "האני" האמיתי כפי שאנו מעדיפים לראות וכפי שאנו משתוקקים להיות. כעת יש לחבר את ערכי אותיות אהו"י (האותיות א,ה,ו,י בלבד) המופיעים בתיבת השם ולהמירם למספרים.את התוצאה המתקבלת יש לצמצם למספר חד ספרתי. באם מתקבלות תוצאות 11 או 22 אין לצמצמן. לדוגמה, השם "יאיר" מכיל בתוכו י,א,י שהם 1+1+1=3. אם כן מספר התנועה בשם זה הוא 3. תנועה מספר 1

אדם בעל עוצמה,גאווה, מחשבה חדה וכושר מנהיגות. תכונות אופי אלו טבועות היטב בנשמתו והוא לא יהסס להילחם במי שינסה לערער או להצר את צעדיו. ההישגים שהציב לעצמו כמטרה הם ההכרה בחופש המחשבה, אך יחד עם זאת יש בו שאיפה רבה ליעדים חומריים ולממון. שהם ביטוי של הצלחה בעיניו. אנשים הנמנים על קבוצה זו סולדים מקבלת מרות או פיקוח על עבודתם. הם מעדיפים לנהל וליטול אחריות אפילו אם ניסיונם אינו מספיק. בכך הם עלולים לשגות בטיפוח גדולה לא להם, וכפועל יוצא לנהל ולהוביל את הכפופים להם מתוך כוחניות,מרות ועריצות מה שעתיד להאפיל על ביטחונם העצמי ולצייר להם תדמית שלילית. נפגעים בקלות מעין הרע מה שלעלול בוודאי לחסום ולעכב את מזלם, אך יש לכך פתרונות יעילים. בעלי כוח נפשי רב שידעו להיחלץ ממשברים ואף להעניק כתף תומכת למי שנזקק להם. 


תנועה מספר 2

לעומת המנהיגות רבת העוצמה של מספרי האחת, אתם תסתייגו מקדמת הבמה ותעדיפו להיות בצד. מדובר על אנשים פגיע, הרמוניים,רגישים ואהובים על הכלל. עלולים להיתפס כפאסיביים משום שאינם בנויים לקרבות ולמחלוקות. בנפשם מבקשים שלווה והרמוניה בכל תחום. תפקידכם בעולם הוא להשכין שלום ושקט בין יריבים ולשם כך ניחנתם בהבנה ובסבלנות הנדרשים למילוי משימות של שלום. יחד עם זאת לא תאפשרו לאחרים לרמוס והכפיש את כבודכם ותדעו להעמיד במקום את מי שינסה לפגוע ברגשותיכם ובשמכם הטוב.מומלץ לכם לקטוף את פירות עמלכם שמא יבוא אחר ויזכה בתהילה על חשבונכם. לעיתים אף תאלצו לפגוע ברגשות הזולת על מנת לקיים את זהותכם. התחום הזוגי עלול להיות בעייתי ויש לפנות לעזרה במידת הצורך. 

תנועה מספר 3

אנשים בעלי חוש צדק פנימי מפותח ומרגישים מחויבים לרווחת הזולת. חיים מתוך מחשבה כי מעצם הסיוע לאחרים הם מקבלים מילוי לעצמם. מלאי שמחת חיים ובכל מקום שבו ימצאו ילהיבו אחרים בשמחתם. על מנת להגשים את תפקידם בעולם הם נדרשים למחשבה יצירתית ולכוחות כדי לקדם ולדאוג לזולת ולהביא לאור אושר בכל מקום שבו יהיו. מומלץ לבני קבוצה זו לשלוט ולהגביל את החסדים שהם מעניקים לאחרים שמא לא יפגעו ממחסור בעצמם ואז יהפוך הדבר לחרב פיפיות בבחינת "אין נותן מה שאין בו". 

תנועה מספר 4

מי שנמנה על קבוצה זו יהא אדם פרקטי,תכליתי, מאורגן ומסודר פיסית ומחשבתית. בעלי סגנון חיים מובנה ושיטתי. אינם משאירם דבר ליד המקרה ופועלים מתוך סדר וניהול מופתי. לפיכך יצליחו להגשים את רצונם ולהשיג א המטרות שהציבו לעצמם. אינם סומכים על אחרים שיעשו למענם את העבודה, עובדים קשה וללא לאות ואינם מאמינים בקיצורי דרך. מומלץ להם ליהנות מהדרך ולא לקחת ללב. לא להתנהל בכבדות ורצינות רבים מדי כי דיכאון עלול לארוב לכם. לקחת זמן למנוחה ולא להפריז במעמסה נפשית לדרך חיים תובענית. פנו זמן למנוחה ולהתרגעות כדי שלא תפגעו בנפשכם. 

תנועה מספר 5

האנשים בקבוצה זו מתאווים בראש ובראשונה לחופש. בלעדיו לא ימצאו מנוח לנפשם. חייבים תנועה,מרחב,שינויים וחוסר הגבלות. אימפולסיביים, ביקורתיים, סולדים משיגרה, מדברים המון, עצבניים וחסרי שקט. כאשר אינם מצליחים להבין את המתחולל סביבם, עלולים להרגיש במלכוד ולהתייסר עד כדי רחמים עצמיים. מספרי החמש זקוקים תדיר לכוח רוחני מניע ולגיוון הן של חיי חברה והן של מקומות. השינוי התמידי בנוף האנושי ובמסלול החיים ממלא אותם בכוחות מחודשים. יעדיפו להתרחק מכל מי שמחשבתו מקובעת ויהיה נתפס בעיניהם כצר אופקים. מאמינים כי יש לנצל את החיים עד תום. מומלץ להם לצאת מעצמם.לראות ולכבד את רצונם ומחשבתם של אחרים ולא להיות ציניים כלפי השונה מהם. 

תנועה מספר 6

אנשים אלו יהיו משפחתיים חמים ולבביים. יש לדעת כי המכנה המשותף לכל בני הקבוצה הוא אסתטיקה, יופי,טיפוח ושלווה. בתא המשפחתי יהיו מחויבים לרווחתם ולאושרם של בני המשפחה. מפגינים אהבה וחיבה יתרים עד כדי מחנק של יקיריהם. וכפועל יוצא עלולים למנוע מילדיהם ,מבלי משים לב וללא כוונה זדונית, מרחב ואפשרויות לגדילה ולהתפתחות. עליהם להיזהר שלא לערער את ביטחונו העצמי של הילד ולהבין שרצונו לא חייב לבוא בקנה אחד עם רצונם ויש להשלים עם זה. כאמור לעיל, בני קבוצה זו על טוב ליבם והאכפתיות שלהם עלולים להפוך אהבה למחנק ואכפתיות להכבדה בבחינת "בא מברך יוצא מקלל". לכן מומלץ לשחרר את הרסן ולהבין שלא הכול חייב להיות מושלם. 

תנועה מספר 7

מספרי שבע הם אשפי הרגש והרוחניות. על אף רגישותם הרבה הם ממעטים לחשוף את עצמם בחברה, ועשו כן רק אם ירגישו בנוח בסיטואציה או הדבר ישרת מטרה ספציפית. אנשי הפרישות המחשבתית,הפילוסופיה והמיסטיקה. לפיכך הם מבקשים לנפשם שקט ויעדיפו חיי חברה מצומצמים ככל הניתן. בזוגיות קיימת פריחה מאוחרת וייתכן כי בתקופה מסוימת הם בחרו ברווקות ובפרישות מתוך רצון ובחירה. באם ימצאו זוגיות ראויה על בן/בת הזוג לדעת כי אנשי השבע זקוקים לשלווה,שקט ומרחב שאם לא כך הם עלולים לגלוש למרה שחורה,דאגנות ותחושת מחנק. בשל רגישותם הרבה והיכולת המיסטית הטבועה בנפשם, הם ניחנו בראיה רוחנית ובדקות אבחנה יוצאים דופן עד כדי ידיעה ברורה אודות מהותו ורצונותיו של העומד מולם. מופנמים ובעלי דמיון מפותח ביותר. עליהם למצוא את האיזון שבין החיים הרוחניים ובין אלו הגשמיים שמא לא יאבדו מגע עם החיים ויתנתקו מהמציאות. 

תנועה מספר 8

בשונה מאנשי השבע הרוחניים והעדינים, אנשים אלו מסוגלים לעמידה בלחץ ממושך,מעמסה ואחריות שמעטים יכולים לשאת. תמיד ימצאו את הדרך לפתור סיבוכים קשים וללא לאות ייקחו על עצמם משימות קשות לביצוע ומטלות הדורשות מחשבה,ריכוז ואחריות . שאפתנים, חומריים, בעלי כוחות נפשיים אדירים ופועלים ללא לאות לכבוש את פסגת ההצלחה ולהימצא בה לאורך זמן. בשל הכוחניות הרבה הטבועה בנפשם הם עלולים להחמיץ את הצרכים ,הרצונות והרגשות של זולתם.לאו דווקא מתוך חוסר אכפתיות אלה מחוסר ראייה ממוקדת של העין הבוחנת את הזולת. באם יפנימו את הלקח וישלטו היטב בעצמם יוכלו להפיק את המרב והמיטב לתועלת שני הצדדים. במקרים קיצוניים הם עלולים לתת יותר מאשר הם יכולים ו/או רוצים מכיוון שגישתם לחיים מבטאת נתינה וחוסר שימת דגש על הגמול לו הם ראויים. 

תנועה מספר 9

אנשי התשע דוגלים בלימוד ובהעשרה מסודרים ואף אוטודידקטים. רבי עוצמה, בעלי חוש התמצאות נפלא,רגישים,מפוכחים ונמרצים. לעיתים נראים שקועים בעצמם ומכונסים בעולם פנימי, אך אל תטעו הם רואים ושומעים את כל המתרחש סביבם. חמי לב וזקוקים למגע,לרגש ולאהבה. עליהם לזכור תמיד שיש לנקוט בגישה המאוזנת בין העולם הרוחני לעולם הגשמי. דהיינו, אל להם להתעלם מהצרכים הגשמיים,עליהם לעמוד עם שתי רגליים על הקרקע ולהתקדם במישור הארצי. רק בזמן שינהגו כך תוכל האנושות להפיק רבות מהדאגה והחיבה שהם מעתירים על זולתם. לעומת זאת, במקרים קיצוניים הם מלאים ברעיונות מהפכניים ומרעישים אך אינם יכולים להוציאם מהכוח אל הפועל,מה שבודאי גורר אחריו תחושות תסכול ומרירות. 

תנועה מספר 11

אנשים בעלי נשמה עתיקה והבנה מפוכחת של החיים,לרבות הצד הרוחני. גדושים בחכמה רבה מעל לגילם הצעיר ומוצאים את מקומם אפילו בין מבוגרים מהם בהרבה. אנשי שיחה מרתקים וסוחפים, עד כדי הערצה כלפיהם.יראו בכל מכשול דרך להתקדמות ויהפכו כל חסרון ליתרון. בעלי רגישות עדינה,יכולות רוחניות גבוהות,דקות אבחנה ותחושות צחות ונפלאות. לעיתים הם סוברים כי אין שאלה שאין להם תשובה הולמת ולכן עולים לשגות,לטעות בעצמם ולהטעות אחרים. אומץ ליבם ידוע והם נוטלים סיכונים מיותרים שלא לצורך שלעיתים מעמידים את זולתם בסכנות ומערערים את שלוותם. לפיכך, יתפסו בעיני אחרים כרודנים כחסרי התחשבות וכמתעלמים מרצונותיהם. 

תנועה מספר 22

עבודה היא מהות חייהם של בני קבוצה זו. טיפוסים מעשיים המשתלבים יפה עם עקרונות הרוח. אינם מאמינים בקיצורי דרך ופועלים מתוך מסגרת מחשבתית ובנחישות רבה. דברים באים לאט והיעדים אותם הם מסמנים קשים להשגה. אך אל דאגה, הם מצוידים כהלכה בכוחות רוחניים ופיסיים שיסיעו להם לכבוש את המטרה. מומלץ להם ברגעי משבר לא לסטות מהדרך ולא להרפות מצפייה להצלחה. בזוגיות ייתכנו קשיים ואף גירושין. 

מוגש בברכה
יצחק אהרון,ראש מרכז "חכמה". 

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה