חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
אוצרות ספר תהילים
מאמרים
קטגוריות

אוצרות ספר תהילים

רבים מאיתנו פונים אל ספר התהילים ומוצאים בו נחמה כשהם נקלעים לצרה. תורת הקבלה מוצאת בספר תהילים סגולה נפלאה ומייחסת לכל מזמור משמעות מיוחדת שיכולה לסייע בשעות קשות. להלן כמה פרקים שיכולים להועיל לכולנו. 
 
 

בשנים האחרונות החלה מגמה מבורכת של התעוררות רוחנית ונהירה המונית גולבאלית אל עבר תחום הקבלה ,הרוחניות והמיסטיקה היהודית. תחושת הרעב הנפשי במעט מזון רוחני הינה תופעה מדוברת שמתגלגלת בשנים האחרונות ורבים מוצאים עצמם תוהים ולומדים את השיטה והדרך להרגשת מציאות האור העליון. אחד המוטיבים הבולטים המיוחסים לעניין זה הוא קריאת מזמורי תהילים בכל יום דבר עצום שמושך אור גדול ושפע רב על האדם. כידוע, ספר תהילים מיוחס לדוד המלך ככתוב בתלמוד הבבלי: "דוד כתב ספר תהילים ע"י עשרה זקנים: ע"י אדם הראשון, ע"י מלכי צדק, ע"י אברהם אבינו, ע"י משה, ע"י הימן, ע"י ידותון, ע"י אסף וע"י שלושת בני קורח" ( מסכת בבא בתרא דף י"ד ע"ב) והוא הספר הראשון הפותח את חלק הכתובים בתנ"ך . הוא מורכב ממאה וחמישים מזמורים שונים (קיים מזמור נוסף- קנ"א שנמצא בין מגילות מדבר יהודה ושאינו נכלל בספר תהילים) שכל אחד מהם הוא יצירה עצמאית וסגורה בפני עצמה. לעומת זאת חז"ל טענו שיש 147 מזמורים : " מאה ארבעים ושבעה מזמורים שכתוב בתהילים כנגד שנותיו של יעקב" (ירושלמי שבת טז').

ישנם הסוברים כי כנראה חז"ל ראו במזמורים א-ב , ט-י, קו'- קז' - מזמור אחד. על פי המסורת היו הלוויים מזמרים פרקי תהילים בבית המקדש בזמן הקרבת קורבנות ובמיסטיקה היהודית נהוג לייחס לתהילים סגולות רבות וכוח רוחני אדיר המסוגל לשמירה, להגנה ולעורר רחמי שמים. עדות לכך ניתן למצוא בקרב ציבור גדול של מאמינים הנוהגים לקרוא תהילים בשעת דחק וצרה, במקרה סכנה, על מיטת חולי ובכל עת שבה האדם חש נזקק לסיעתא דשמיא ולתחושת קרבה עם בוראו. את ספר תהילים נהוג לחלק כנגד חמישה חומשי תורה ומאה וחמישים המזמורים שבו מחולקים באופן הבא : החלק הראשון כולל ארבעים ואחד מזמורים, השני כולל שלושים ואחד מזמורים, השלישי והרביעי כוללים שבעה עשר מזמורים כל אחד והחמישי ארבעים וארבעה. חלוקות נוספות של הספר הן לשבעה ימי השבוע ולשלושים ימים כל זאת על מנת לאפשר את קריאת הספר במהלך שבוע שלם או חודש תמים. 
את פרקי התהילים ניתן לקטלג לשלושה חלקים : אישיים ( רועי לא אחסר ), לאומיים ( בצאת ישראל) ואמוניים דתיים ( מלך הכבוד). חכמת הקבלה רואה בקריאת תהילים סגולה נפלאה לאין ערוך וממייחסת לכל מזמור משמעות סגולית משל עצמו. בדברים הבאים אגיש את פרקי התהילים המועילים לכל צרה ,בעיה ועניין. דעו כי חכמי הסוד לימדו כי הקורא תהילים מתוך כוונת הלב גורם להגבהת מזלו, משחרר עיכובים ומושך על עצמו שפע רב הן ברוחניות ובוודאי בגשמיות.

לזיווגים – סגולה נפלאה מאת "בני יששכר" (רבי צבי אלימלך שפירא זצ"ל) לקרוא מזמור קכ"א (שיר למעלות) ארבע פעמים ביום. ובנוסף טוב לקרוא מזמורים : ל"ב, ל"ח, ע', ע"א, קכ"ד, נ"ה. 

למי שיש לו אויבים המעיקים עליו- לקרוא מזמורים: י', מ"ח, צ"ד.

למי שעומד לפני דין ומשפט- טוב לומר מזמורים:ד', כ'.

לפני ראיון עבודה או פגישה חשובה- סגולה נפלאה לומר מזמורים: ח', ע"א, ע"ב, ע"ח.

למי שאבדה פרנסתו – סגולה מועילה ובחונה לומר מזמורים: מ"א, מ"ב, מ"ג.

לפחדים חרדות ולחצים נפשיים- סגולה נפלאה ביותר לאחוז בקבוק מים בשתי הידיים ולומר מזמור צ"א 7 פעמים ברציפות. בסיום יש לפתוח את הבקבוק , לברך ברכת "שהכל נהיה.." ומיד ללגום מהמים 7 לגימות בבוקר,בצהריים ובערב לפני השינה. כך יש להמשיך ולשתות את המים בכל יום עד תום. בהצלחה.

למי שנפגע בעין רעה- יש לומר מזמור ל"א בתהילים בכל יום בבוקר ולהביט אל השמים.

להצלחה במסחר ובעסקים- סגולה מועילה לומר מזמור : כ"ט בכל יום בזמן שחרית.

למקשה להרות ולזרע של קיימא- סגולה לומר מזמורים : ק"ב, ק"ג. (הרב יצחק כדורי זצוק"ל).

למפלת נפלים- מי שהריונותיה אינם מוצלחים תאמר מזמור א' בכל יום בבוקר, ואם נפקדה להריון תאמר זאת 3 פעמים בכל יום. 

לבריאות הגוף- טוב לומר מזמור פ"ד בכל יום ולתת צדקה .

לנמצא בסכנה ובצרה- לומר מעומק הלב ובכוונה גדולה מזמור כ"ו.

לשלום הבית- על האשה והאיש לומר מזמור צ"ח בכל יום כולל שבת.

להלל להודות ולשבח את הבורא על חסד שנעשה עמך- לומר בשמחה רבה מזמור ק"נ.

למי שיוצא לדרך ארוכה ורחוקה – לומר מזמור ל"ד ביום הנסיעה.


מוגש בברכה
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה".

חזרה למאמריםצרו קשרגרסת הדפסה