חכמת הקבלה
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 03-9220784
אהבה וזוגיות
מאמרים

אהבה וזוגיות

"לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" (בראשית). חכמת הקבלה מלמדת כי בדידות ,נפשית ופיזית , עלולים להוליך את האדם לתהומות נפשיים ולמצוקות קשות. הפתרון המוצע לבדידות הוא יצירת האישה, מגוף האדם, שתהיה לו בת זוג. מכאן, שהן הגבר והן האישה נוצרו מאותו גוף ראשון וההתפצלות הביולוגית לשני המינים ,זכר ונקבה, סימנה את עצם היותנו שונים אך קרובים מאד. פעמים רבות נבחין באנרגיה נשית בגברים ובאנרגיה גברית בנשים.חשוב שנדע כי דווקא השונות בין גברים לנשים עוזרת להתפתחותה של המודעות הרוחנית.עוד על עולם מופלא של אהבה וזיווג בסדרת המאמרים שלפניכם.


את שלי ואני שלך

כניסה למאמר

איש אישה ונחש ביניהם

הנחש שפיתה את חוה לאכול מפרי עץ הדעת, יכול לסמל את האגו שבא, לעיתים קרובות, בין בני הזוג, הרבה אחרי שמסתיימת תקופת ירח הדבש ואז מתחילות לצוץ שאלות שמעמידות את הקשר בסימן שאלה. מה עושים?   תורת הקבלה מסבירה על אהבה וקבלה בין בני הזוג 

כניסה למאמר

נפרדנו כך

 " לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" בראשית ב' יט'. בתם מעשה הבריאה הבחין הקב"ה במצוקת הבדידות הנפשית והפיסית בה שרוי האדם וקבע כי הפתרון לבדידותו הוא יצירת האישה מגוף האדם שתהיה לו בת זוג. מכאן, שהן הגבר והן האישה נוצרו מאותו גוף ראשון וההתפצלות הביולוגית לשני מינים זכר ונקבה סימנה מחד את עצם היותנו שונים ומאידך קרובים מאד. לאחר פניות רבות מצד קוראים השואלים כיצד ניתן, בדרך קלה יחסית לדעת האם קיימים סיכויים כי אהוב ליבם יחזור אליהם והקשר הזוגי יתחדש. גמלה בליבי ההחלטה להגיש לכם שיטה פשוטה לחישוב הגורל בנושא. הכנסו ובדקו האם תשוב האהבה.

כניסה למאמר

נישואים מוצלחים

אחד הנושאים השנויים במחלוקת בזמן החדש הוא מוסד הנישואים. יש הטוענים שהוא נמצא על סף פשיטת רגל ויש הרואים בו את הבסיס הקיומי של המין באנושי הן מבחינה דורית והן מבחינה פסיכולוגית. הויכוח האופנתי סביב שאלה זו עדיין בעיצומו וכל אחד מן הצדדים משוכנע בצידקתו .ובכן מהם אותם כללי ברזל וכיצד יש לשמר את הזוגיות מפני שחיקה? זאת ועוד במאמר שלפניכם.
כניסה למאמר

סוד נפש האישה

הדעה הרווחת בקרב הציבור בכלל, ובקרב הגברים בפרט, אודות מעמד האישה בכללותו מצביעה יותר מכל על חוסר אהדה ופרגון כלפי המין הנשי. כל אלה נובעים מתוך פחד טהור המוביל לחוסר מסוגלות לראות באישה ישות עצמאית שונה ומעל לכל שווה. לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי והן במקומות העבודה. על סוד נפש האישה במאמר הבא.

כניסה למאמר

עזה כמוות אהבה

האהבה היא נשגבת מבינתו של האדם ומושרשת עמוק בחכמת הלב. היא משולה לאינסוף של צבעים וגוונים וכשם שאין שני אנשים זהים כך גם פני האהבה. בזמן כתיבת שורות אלה עוד כמה זוגות עושים דרכם לבתי הדין להתגרש. ברצוני לפנות אליכם ולבקש- עיצרו רגע וחישבו שנית ! דעו כי מרבית ממקרי הגירושין הם בבחינת פיתרון קבוע לבעיה זמנית..

כניסה למאמר

שלום בית

כניסה למאמר

מזל שיש אותך

התקשורת הבריאה בין בני הזוג המושתת על יחסי כבוד הדדי והערכה אמיתית על יכולותיו של השני החסרות אצלי מולידה דרך חיים המבוססת על החלטות שמיזגו נכון את הרציונל השכלי יחד עם האינטואיציה הרגשית .על מעלתה ובינתה של האישה במאמר שלפניכם.

כניסה למאמר

מהי אהבה

כניסה למאמר

טהרת המשפחה

כניסה למאמר

חכמות נשים בנתה ביתה

כדי להבין כיצד מתייחסת היהדות לאישה ומה מלמד אותנו המקרא בדבר מעמדה בחברה ובתא המשפחתי, עלינו לדעת תחילה כיצד ביטאו עמים אחרים את השקפתם התרבותית ,הערכית והחינוכית כלפי האישה. על כוחה ומעמדה של האישה העברייה בחברה ובתא המשפחתי במאמר שלפניכם.
 

 

כניסה למאמר

ברית של אהבה

כניסה למאמר

גורל הזיווגים

כניסה למאמר

האם להיות בך מאוהב

כניסה למאמר

האם אנחנו מתאימים

כניסה למאמר

והיו לבשר אחד

כניסה למאמר

כשגבר אוהב אישה

כניסה למאמר

כל האמת על החזרת אהבה

כניסה למאמר

מתחתנים? כיצד קובעים תאריך

במאמר זה אציג רשימת תאריכים שתסייע לכם בקביעת תאריך לחתונתכם או לכל שמחה אחרת. הרשימה כוללת שלוש קטגוריות: תאריכים "מומלצים מאוד" – ימים מועדפים במסורת ישראל המכונים גם "ימי סגולה"; תאריכים "לא מומלצים" – ימים בהם לא כדאי לערוך חתונה, מסיבות ושמחות; ותאריכים "אסורים" – ימים שאין לערוך בהם חתונות ושמחות בשל היותם ימי אבל לאומיים. בבואכם לקבל החלטות ו/או לבצע פעולות כלשהן מומלץ להתחשב בכל הנאמר להלן על מנת שהתוצאה תהיה מבורכת ומוצלחת.
כניסה למאמר

תאווה אסורה

כניסה למאמר

מחפשים אהבה בקבלה

כניסה למאמר

הרי את מקודשת

כניסה למאמר

אהבה כואבת- כשהגירושין מרפאים את הלב

כניסה למאמר

לנצח בלי לריב: כשהאגו מפריע לזוגיות

כאשר הזוגיות נקלעת לחוסר הסכמה עקרונית בנושא מסוים ופשרה אינה בנמצא, שבילים של רצונות הפוכים מגלים תהום פעורה בין השניים ולעיתים לא צריך יותר ממילה אחת שתצית ותבעיר חיים שלמים.
כניסה למאמר

הבה לי בנים

צער הכמיהה לילד והסבל הנפשי על חסרונו מהווים ארכיטיפ אנושי מובהק, שמתעורר במלוא עצמתו נוכח ההמתנה המתסכלת שנמצאת במרכז חייהן של נשים רבות
כניסה למאמר